"Pēdējā partija"
priekšvēlēšanu programma
2010.gada 2.oktobra 10.Saeimas vēlēšanas

13
?Pasaule ir pilna ar muļķiem un fanātiķiem, kas ir ļoti pārliecināti, kamēr gudri cilvēki šaubās.? Bertrans Rasels, britu filozofs

?Mēs apsolām miljardiem latu budžetā, miljoniem darba vietu, plaukstošu kultūru un zinātni, lielas pensijas, bērnu pabalstus līdz 18 gadiem, mazu pensijas vecumu, mazus nodokļus un mazu birokrātiju. Turklāt tagad mēs beidzot būsim godīgi, atklāti, saprotoši un daudz, daudz komunicēsim ar sabiedrību.?
Noticējāt? Un tagad skaudrā patiesība.
Jau dienu pēc vēlēšanām, kad beigsies dārgās reklāmas plūdi, aizvērsies partiju ?atvērtie? biroji, politiķi sāks starptautisko aizdevēju prasīto budžeta cirpšanu par 200, 300 vai 400 miljoniem. Ir skaidrs, ka no aizdevuma un aizdevējiem mums neaizbēgt, pat ja bārdaini populisti stāsta, ka viņi nobiedēs Starptautisko Valūtas fondu ar taisnu stāju, apgarotu seju vai Šlesera fotogrāfiju. Bet tagad par to ne vārda, tagad ir vēlēšanas - solījumu laiks.
Visus melus un saldos solījumus atstāsim citiem. Bet pie saviem principiem gan turēsimies:

1. Neizbēgamā budžeta samazinājuma laikā ar nagiem un zobiem aizstāvēsim:
-   Bērnu veselības aprūpes budžetu
-   Izglītības budžetu
-   Pensijas
-   Zinātni
-   Kultūru
2. Nodokļu atlaides, pabalsti, pieejama izglītība un veselības aprūpe - viss iespējamais un neiespējamais, lai Latvijā dzimtu bērni un atgrieztos emigranti. Jo valsts bez cilvēkiem ir ļoti slikts joks.
3. Cilvēka brīvības mums vienmēr būs pirmajā vietā. Nepieļausim diskrimināciju. Mūsu draugi ir tikpat dažādi kā Latvijas iedzīvotāji - latvieši un krievi, pensionāri un bērni, sievietes un vīrieši, cilvēki ar īpašām vajadzībām, ticīgie un ateisti, heteroseksuāļi un geji, rīdzinieki un laucinieki.
4. Valsts panākumu mērauklai jābūt nevis kopproduktam un iztikas minimuma statistikai, bet laimes indeksam - Latvijas cilvēku labsajūtai.
5. Mēs distancējamies no naudas varas. Mēs netērējam naudu birojam, algotiem darbiniekiem un aģitācijai. Mūs vieno ideja. Ar cilvēkiem runājam tieši, izmantojot mūsdienu komunikācijas iespējas.
6. Ministrus izvēlēsimies konkursa kārtībā. Kā obligātu noteiksim Saeimas un valdības pieņemto lēmumu skaidrošanu.
7. Nekavējoties aizliegsim politiskās reklāmas.
8. Nevienlīdzība jāmazina ar progresīvu nodokļu sistēmu, palielinot nepaliekamo minimumu un samazinot nodokļu likmi mazākām algām.
9. Nemelosim un neizliksimies, pat ja to prasīs tik mīļie politiķu ?kompromisi?, ?vienošanās?, ?reālpolitika? un citi nepatīkami smakojoši eifēmismi.
10. Sasauksim konstitucionālo ekspertu komisiju ar mērķi padarīt vēlēšanu sistēmu demokrātiskāku un tiešāku - piemēram, rīkojot regulārus interneta referendumus. Jau nākamajās pašvaldību un Saeimas vēlēšanās jābūt iespējai balsot internetā.

Un tagad nedaudz morāles. Piedodiet, bet mūsu atbildība nebeidzas, reizi četros gados iemetot urnā biļetenu ar mazākā ļaunuma partiju. Ja saskaitītu pie varas bijušo partiju solījumus, ar labiem nodomiem simtreiz varētu apjozt zemeslodi. Visiem pensionāriem būtu zelta zobi, bet pasaules gudrākie prāti stāvētu rindā, lai mācītu mūsu bērnus.
Tad kāpēc reizi četros gados Latvijas pilsoņi kā auni stājas rindā, lai, saņēmuši kārtējo siena (lasi, reklāmas) devu, noblētu (lasi, nobalsotu) par naskākajiem cirpējiem?
Radošs ieteikums: lasīt nevis jaunās partiju programmas, bet pirms četriem gadiem rakstītās. Tā būs vieglāk ieraudzīt kopainu un pamanīt solījumu bezjēdzību.
Jā, zinām, ka programmas lasa tikai daži procenti vēlētāju. Prieks, ka tieši Tu esi starp šiem pilsoņiem, kuri domā līdzi. Un tāpēc Tava atbildība ir runāt un pārliecināt savus draugus, paziņas, kaimiņus un darba biedrus, ka var arī savādāk. Ja vārds ?partija? mūsu valstī ir diskreditēts, vajag būt drosmīgiem un pielikt šim posmam punktu - ar Pēdējo partiju. Un sākt diskusiju, lai izveidotu labāku pārvaldes sistēmu, kurā ikviens cilvēks varēs piedalīties lēmumu pieņemšanā arī starp vēlēšanām. Mūsu politiskais traktāts ir atvērts arī Tavām idejām un ierosinājumiem: www.pedejapartija.lv.
Vēlēšanu dienā uz iecirkni ejiet saposušies, jo ir neliela cerība, ka šoreiz Saeimas vēlēšanas būs stulbuma un naudas sakāves diena, tātad gudrības un ideju uzvaras diena. Vakarā izsludināsim svētkus un ballīti visā Latvijā.
Un nobeigumā atgādinājums tiem, kuri uzskata, ka politika ir nopietna lieta, kas domāta tikai safrizētiem un iestērķelētiem politiķiem: vislielākās muļķības pasaulē tiek paveiktas ar nopietnu sejas izteiksmi.
Domājiet, draugi! Gan tagad, gan pēc vēlēšanām. Un neaizmirstiet pajokot, uzsmaidīt viens otram. Tad iecerēto sasniegt ir vieglāk.