Teksta izmērs

A A

Jaunumi / Atkārtotas vēlēšanas Rēzeknē notiks 20.augustā

 

Atkārtotas vēlēšanas Rēzeknē notiks 20.augustā

Atkārtotas vēlēšanas Rēzeknē notiks 20.augustā

Rīga, 20.aprīlis: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien nolēma, ka atkārtotas Rēzeknes pilsētas domes vēlēšanas sarīkojamas šā gada 20.augustā.

Lai gan saskaņā ar Pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes vēlēšanu likumu pašvaldību vēlēšanas izsludināmas ne vēlāk kā trīs mēnešus pirms vēlēšanu dienas, Vēlētāju reģistra likums paredz 120 dienu termiņu pirms vēlēšanām, līdz kuram Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei jāuzsāk darbs pie vēlētāju sarakstu izveides.

CVK viedoklis, nosakot atkārtoto Rēzeknes pilsētas domes vēlēšanu dienu, bija, ka atkārtotas vēlēšanas Rēzeknē jāsarīko visātrākajā laikā, ko pieļauj likums. Tādējādi darbs pie atkārtotu Rēzeknes pilsētas domes vēlēšanu sagatavošanas tiks uzsākts jau rīt, kad Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistrs Rēzeknes pilsētas domei nodos ziņas par Rēzeknes administratīvajā teritorijā esošo dzīvesvietu adresēs reģistrēto vēlētāju skaitu, kas nepieciešamas vēlētāju sarakstu sastādīšanai.   

Atkārtotas vēlēšanas Rēzeknē bija jāizsludina, jo ir stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums, ar kuru tā atcēla 12.marta Rēzeknes pilsētas domes vēlēšanu rezultātus, uzskatot, ka Rēzeknes domes vēlēšanās bija notikusi vēlētāju balsu uzpirkšana tādā apjomā, kas varēja ietekmēt vietu sadalījumu Rēzeknes pilsētas domē.

 

20.04.2005.

Kristīne Bērziņa

CVK priekšsēdētāja palīdze

7814900, 9406604

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv