Teksta izmērs

A A

Starptautiskā sadarbība / Notikumi / Latvijā notika starptautiska vēlēšanu organizatoru konference

 

Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu vēlēšanu organizatoru asociācijas konference Latvijā 2006.gadā

No 2006.gada 31.augusta līdz 2.septembrim Jūrmalā norisinājās starptautiska vēlēšanu organizatoru konference, kurā piedalījās vairāk nekā 170 dalībnieki - nacionālo vēlēšanu komisiju vadītāji un vēlēšanu eksperti no 30 Eiropas un pasaules valstīm. Konferenci Latvijā rīko Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu vēlēšanu organizatoru asociācija (CAVVOA) sadarbībā ar Latvijas Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK).

Konferences ietvaros Latvijā tika atzīmēta asociācijas 15 gadu jubileja. Par godu šim notikumam Rīgā, Melngalvju namā notika svinīga plenārsēde, kuru ar savu klātbūtni pagodināja arī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Šādas konferences CAVVOA rīko katru gadu, bet konferencei Latvijā izvēlētā tēma bija "Tautas nobalsošanas tehniskie un tiesiskie aspekti". Vienlaikus konferencē  pārrunāja e-balsošanas un e-demokrātijas attīstības tendences pasaulē un diskutēja par visas Eiropas vēlēšanu organizatoru asociācijas izveides nepieciešamību.

Vairākas darba sesijas konferencē vadīja Latvijas CVK priekšsēdētājs un CAVVOA prezidents Arnis Cimdars, ar referātiem uzstājās CAVVOA ģenerālsekretārs Zoltans Tots, Krievijas CVK priekšsēdētājs Aleksandrs Vešņakovs, Lielbritānijas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Sems Jangers, ASV Vēlēšanu atbalsta komisijas priekšsēdētājs Pols DeGregorio, Lietuvas CVK priekšsēdētājs Zenons Vaigausks, Polijas CVK priekšsēdētājs Kazimirs Čaplickis, Igaunijas elektroniskās balsošanas projektu vadītājs Tarvi Martens, kā arī vēlēšanu eksperti no Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas, Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas, Eiropas Padomes Venēcijas komisijas, Starptautiskā vēlēšanu sistēmu fonda un citām organizācijām.

 

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv