Teksta izmērs

A A

Jaunumi / CVK apstiprina tautas nobalsošanas rezultātus

 

CVK apstiprina tautas nobalsošanas rezultātus

Centrālā vēlēšanu komisija 12.jūlijā  apstiprināja tautas nobalsošanas rezultātus par likumu „Grozījumi Nacionālās drošības likumā” un „Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” atcelšanu.

Apstiprinātie tautas nobalsošanas rezultāti, kas iegūti, apkopojot ziņas no vēlēšanu iecirkņu balsu skaitīšanas protokoliem, liecina, ka tautas nobalsošanā par likuma „Grozījumi Nacionālās drošības likumā” piedalījušies 338 348 vēlētāji, bet tautas nobalsošanā par likuma „Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” atcelšanu – 338 342 vēlētāji. Par tautas nobalsošanā piedalījušos vēlētāju skaitu uzskata balsošanas kastēs atrasto derīgo balsošanas zīmju skaitu.

Līdz ar to tautas nobalsošanā saņemtais derīgo balsošanas zīmju kopskaits par katru no likumiem nav pietiekams, lai tautas nobalsošanu uzskatītu par notikušu, un apturētie likumi „Grozījumi Nacionālās drošības likumā” un „Grozījumi Valsts drošības likumā” tautas nobalsošanā nav atcelti.

Saskaņā ar Satversmi, lai tautas nobalsošana būtu notikusi, tajā bija jāpiedalās vismaz pusei no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb 453 730 vēlētājiem.

Tautas nobalsošanas rezultāti arī liecina, ka no vēlētājiem, kuri piedalījās tautas nobalsošanā, lielākā daļa balsoja par likumu atcelšanu. Tā par likuma „Grozījumi Nacionālās drošības likumā” atcelšanu saņemtas 326 479 jeb 96,49 procenti balsošanas zīmes, bet par likuma „Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” atcelšanu – 326 189 jeb 96,41 procents balsošanas zīmju.

No visām balsošanas zīmēm apmēram pus procents zīmju bijušas nederīgas, kas nozīmē, ka tajās vēlētāji bija atzīmējuši vai nu abas atbildes „Par” un „Pret” vai nevienu no abām atbildēm.

Apstiprinātie tautas nobalsošanas rezultāti griezumos pa rajoniem un vēlēšanu iecirkņiem ir pieejami CVK interneta mājas lapā www.cvk.lv

12.07.2007.

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija
Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67322688
Fakss: +371 67325251

e-pasts: cvk@cvk.lv