Teksta izmērs

A A

Jaunumi / CVK piedalīsies starptautiskā vēlēšanu izglītības projektā politikas zinātņu studentiem no Tuvo Austrumu reģiona

 

Centrālā vēlēšanu komisija piedalīsies starptautiskā vēlēšanu izglītības projektā politikas zinātņu studentiem no Tuvo Austrumu reģiona

Tiksanas_J_Carlson.JPG

 

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars 17.janvārī tikās ar Starptautiskās vēlēšanu izglītības padomes (International Electoral Education Council) pārstāvi Džefriju Karlsonu (Jeffry Carlson), lai pārrunātu Latvijas CVK dalību starptautiskā vēlēšanu izglītības projektā politikas zinātnes studentiem no Tuvo Austrumu reģiona valstīm.

Projektu plānots īstenot šā gada februārī, un tā ietvaros sešiem politikas zinātņu studentiem no Tuvo Austrumu reģiona būs iespēja iziet praksi Latvijas CVK, iepazīties ar Latvijas vēlēšanu sistēmu, politisko vidi un vēlēšanu administrēšanas pieredzi. Plānots, ka projekta ietvaros studenti novēros arī pašvaldību vēlēšanas Lietuvā, kas norisināsies šā gada 27.februārī.

Starptautiskā vēlēšanu izglītības padome ir starptautisks sabiedrisks tīkls, kas sastāv no augstskolu mācībspēkiem un vēlēšanu ekspertiem un kura mērķis ir sekmēt brīvu un godīgu vēlēšanu attīstību. Padome īsteno atbalsta programmas to studentu apmācībai, kurus interesē vēlēšanu politika un administrēšana, kā arī sadarbojas ar valstu vēlēšanu administrēšanas iestādēm, sniedzot tām teorētiskas konsultācijas un praktisku palīdzību vēlēšanu jautājumos. Viena no padomes aktivitātēm ir arī prakšu organizēšana nacionālajās vēlēšanu iestādēs.

Latvijas CVK ar Starptautisko vēlēšanu izglītības padomi sadarbosies jau otro reizi. Līdzīgu praksi politikas zinātnes studentiem no Irānas Starptautiskā vēlēšanu izglītības padome sadarbībā ar Latvijas CVK organizēja arī 2009.gadā.   

 

17.01.2011.
CVK Informācijas nodaļa
Tālr. 67814900

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv