Teksta izmērs

A A

Jaunumi / Iepazīstas ar Latvijas pieredzi vēlēšanu administrēšanā

 

Gruzijas Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāvji iepazīstas ar Latvijas pieredzi vēlēšanu administrēšanā

 

Lai iepazītos ar Latvijas pieredzi vēlēšanu administrēšanā, no 2011.gada 28.febrāra līdz 4.martam Latvijā uzturējās Gruzijas Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) delegācija, kuru vadīja Gruzijas CVK priekšsēdētājs Zurabs Haratišvili.

Gruzijas CVK pārstāvji tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu, kura iepazīstināja ar Latvijas parlamenta lomu vēlēšanu sistēmas pilnveidošanā. Uzrunājot Gruzijas CVK delegāciju, S.Āboltiņa norādīja, ka „Latvija divdesmit neatkarības gados ir uzkrājusi būtisku reformu pieredzi un ir gatava piedāvāt šo pieredzi Eiropas partnervalstīm”. Savukārt Z.Haratišvili apliecināja, ka „Gruzija ir ieinteresēta vairāk uzzināt par Latvijas pieredzi vēlēšanu organizēšanā un Latvijas paveiktais šajā jomā kalpo par labu piemēru arī citām kaimiņvalstīm. Gruziju interesē gan likumdošanas pieredze šajā jomā, gan vēlēšanu organizēšanas tehniskie aspekti, bet īpaši būtiski patlaban esot panākt sabiedrības uzticību vēlēšanu procesam kopumā”. 

Vizītes ietvaros Gruzijas CVK delegācijai bija vairākas tikšanās ar Latvijas CVK pārstāvjiem - priekšsēdētāju Arni Cimdaru, priekšsēdētāja vietnieci Kristīni Kurzemnieci, sekretāru Valdi Veinbergu un Informācijas nodaļas vadītāju Kristīni Bērziņu. Tikšanās laikā tika pārrunāta Latvijas un Gruzijas pieredze vēlēšanu komisiju veidošanā, vēlēšanu administrēšanā, vēlēšanu komisiju un vēlētāju izglītošanā.

Ar Latvijas pieredzi partiju finansēšanas un priekšvēlēšanu aģitācijas uzraudzības jautājumos viesus iepazīstināja pārstāvji no sabiedriskā politikas centra „Providus”, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra departamenta speciālisti Gruzijas kolēģus informēja par vēlētāju reģistra veidošanas principiem. Savu redzējumu par Latvijas vēlēšanu sistēmas priekšrocībām un trūkumiem viesiem sniedza politisko partiju pārstāvji.

 

* Uzziņai. Saeimas preses dienesta sagatavotie foto un video materiāli no tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju S.Āboltiņu.

** Rakstā izmantota Saeimas preses dienesta sagatavotā informācija „Solvita Āboltiņa tiekas ar Gruzijas Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju” (01.03.2011.)

 

04.03.2011.
Centrālās vēlēšanu komisijas
Informācijas nodaļa 

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv