Teksta izmērs

A A

Starptautiskā sadarbība / Notikumi / Latvijas CVK organizē vēlēšanu praksi studentiem no Tuvo Austrumu reģiona

 

CVK organizē praksi studentiem no Tuvo Austrumu reģiona

Studentu_prakse.JPG

 

No 18.marta līdz 25.martam Centrālā vēlēšanu komisija (CVK)piedalījās starptautiskā vēlēšanu izglītības projektā, kura ietvaros nodrošināja praksi pieciem politikas zinātnes studentiem no Tuvo Austrumu reģiona - Irānas un Turcijas.

Prakses laikā studenti iepazinās ar Latvijas vēlēšanu sistēmu, CVK darbu un pieredzi vēlēšanu administrēšanā. Studenti tikās arī ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes,  sabiedriskās politikas centra „Providus” un Publisko tiesību institūta pārstāvjiem. Prakses dalībnieki viesojās Latvijas Universitātē un Rīgas Stradiņa Universitātē, kur tikās ar politikas zinātnes un starptautisko attiecību  programmu studentiem.

Praksi Tuvo Austrumu reģiona studentiem CVK organizēja sadarbībā ar Starptautisko vēlēšanu izglītības padomi (International Electoral Education Council), kas īsteno atbalsta programmas to studentu apmācībai, kurus interesē vēlēšanu politika un administrēšana. Padomes mērķis ir sekmēt brīvu un godīgu vēlēšanu attīstību pasaulē.

„Varam būt gandarīti, ka Latvijas paveiktais vēlēšanu administrēšanā un demokrātijas attīstībā arvien biežāk tiek novērtēts starptautiski un arvien biežāk tiekam aicināti savā pieredzē dalīties ar citām valstīm,” uzskata CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Šī bija otrā reize, kad Latvijas CVK sadarbojās ar Starptautisko vēlēšanu izglītības padomi. Praksi politikas zinātnes studentiem no Irānas CVK sadarbībā ar Starptautisko vēlēšanu izglītības padomi organizēja arī 2009.gadā.  

 

28.03.2011.

 

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv