Teksta izmērs

A A

Jaunumi / Latvijas un Kirgizstānas CVK noslēdz sadarbības vienošanos

 

Latvijas un Kirgizstānas CVK noslēdz sadarbības vienošanos

 

Biškeka, 26. augusts: Šodien, 26.augustā, Kirgizstānas galvaspilsētā Biškekā noslēgts Saprašanās memorands starp Latvijas un Kirgizstānas Centrālajām vēlēšanu komisijām (CVK). Sadarbības vienošanos starp abu valstu vēlēšanu institūcijām parakstīja Latvijas CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars un Kirgizstānas CVK priekšsēdētājs Tuigunali Abdraimovs.

Noslēgtā vienošanās paredz veicināt pieredzes un informācijas apmaiņu starp Latviju un Kirgizstānu vēlēšanu un referendumu administrēšanas jautājumos, attīstīt sadarbību vēlēšanu tiesību realizēšanā un aizsardzībā, nacionālās vēlēšanu likumdošanas pilnveidošanā, informācijas tehnoloģiju izmantošanā, vēlēšanu un referendumu dalībnieku tiesiskās kultūras paaugstināšanā, vēlēšanu novērošanā.

Abu valstu sadarbība varēs tikt īstenota, apmainoties ar normatīvajiem aktiem, pētījumiem un citiem iestāžu rīcībā esošajiem praktiskajiem materiāliem par jautājumiem, kas skar vēlēšanu un referendumu administrēšanu, kā arī kopīgu darba grupu, semināru, konferenču un pieredzes apmaiņas vizīšu formā.

CVK priekšsēdētājs A.Cimdars pauda gandarījumu par noslēgto vienošanos, atzīstot, ka citu valstu pieredzes iepazīšana palīdz iegūt padziļinātu izpratni par problēmu veidiem, ar kuriem sastopas vēlēšanu administratori dažādās valstīs dažādos vēlēšanu sagatavošanas posmos, kas savukārt ļauj profesionālāk risināt problēmsituācijas, kas rodas, organizējot vēlēšanas un referendumus Latvijā.

Latvijas CVK priekšsēdētājs šonedēļ uzturēsies Kirgizstānā, lai iepazīstinātu Kirgizstānas CVK pārstāvjus ar Latvijas vēlēšanu sistēmu un Latvijas izstrādāto risinājumu elektroniskajai balsu skaitīšanai vēlēšanu iecirkņos.

Kirgizstāna ir piektā valsts, ar kuru Latvijas CVK ir noslēgusi sadarbības vienošanos. Divpusēji sadarbības līgumi Latvijas CVK ir arī ar Ukrainas (2002), Moldovas (2006), Gruzijas (2008) un Kazahstānas (2011) nacionālajām vēlēšanu institūcijām.

 

26.08.2013.

CVK Informācijas nodaļa
Tālr. 67814899

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv