Teksta izmērs

A A

Jaunumi / Varšavā notiek 22. Eiropas valstu vēlēšanu administratoru asociācijas ikgadējā konference

 

Varšavā notiek 22. Eiropas valstu vēlēšanu administratoru asociācijas ikgadējā konference "Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un sociālo mediju loma vēlēšanās"

 

Varšava, 12.septembris: No 12. līdz 14.septembrim Varšavā, Polijā norisināsies 22. Eiropas valstu vēlēšanu administratoru asociācijas (ACEEEO) ikgadējā konference Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un sociālo mediju loma vēlēšanās”. Latvijas Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) konferencē pārstāvēs priekšsēdētājs Arnis Cimdars un sekretārs Ritvars Eglājs. 

Šā gada konferencē vēlēšanu administratori un eksperti aplūkos informācijas tehnoloģiju un sociālo mediju attīstības ietekmi uz vēlēšanu sarīkošanu un ar to saistītos izaicinājumos. 

Plānots, ka konferences atklāšanā, 12.septembrī, uzrunas teiks Polijas Republikas prezidents Broņislavs Marija Komarovskis, Polijas Nacionālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Stefans Jans Javorskis, ACEEEO prezidents un Polijas Nacionālās vēlēšanu komisijas sekretārs Kazimirs Čaplickis, Starptautiskāvēlēšanu sistēmu fonda (IFES) priekšsēdētāja vietnieks Viljams Haibls un ACEEEO ģenerālsekretārs Žolts Solnoki.

13.septembrī plānotas trīs plenārsesijas. Pirmajā no tām – „Vēlēšanu tehnoloģiju attīstība kopš 2000.gada” – konferences dalībnieki atskatīsies uz vēlēšanu iestāžu pieredzi informācijas tehnoloģiju izmantošanā, to radītajiem izaicinājumiem un ar šīm tehnoloģijām saistītajiem drošības jautājumiem. 2000.gads izvēlēts kā atskaites punkts, jo togad Varšavā notika 9. ACEEEO konference, kurā pirmo reizi tika diskutēts par informācijas tehnoloģiju izmantošanu vēlēšanu procesā.

Otrajā plenārsesijā „Sociālie mediji: jauns fenomens vēlēšanu jomā” tiks aplūkoti problēmjautājumi, kas saistīti ar sociālo tīklu (Facebook, Twitter u.c.) un tūlītējās ziņapmaiņas programmu (Skype, MSN Messanger u.c.) izmantošanu vēlēšanās.

Savukārt trešā plenārsesija tiks veltīta tematam „Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un sociālo mediju attīstības izaicinājumi vēlēšanu procesā”, un tajā ar referātu „Balsu skaitīšanas pārredzamība kā līdzeklis vēlēšanu rezultātu apstrīdēšanas novēršanai: Latvijas pieredze ieviešot ātru, zemu izmaksu skenēšanas sistēmu" uzstāsies Latvijas CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Konferences ietvaros notiks arī vairākas darba grupas, kurās plānots apzināt iespējamos virzienus, kādos vēlēšanās var tikt izmantotas jaunākās informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, kā arī diskutēt par sociālajiem medijiem kā atbalsta rīku vēlēšanu iestāžu informācijas aktivitātēm.

Konferences ietvaros notiks arī ACEEEO Ģenerālās asamblejas sēde, kurā tiks apstiprināta asociācijas stratēģija nākamajam piecu gadu periodam - no 2015. līdz 2019.gadam.

ACEEEO ir nevalstiska, no partijām un valdībām neatkarīga organizācija, kuras galvenais mērķis ir nodrošināt objektīvu, no jebkuras nacionālas valdības neatkarīgu forumu informācijas apmaiņai par vēlēšanām un politiskajiem procesiem vēlēšanu administratoru, ekspertu un zinātnieku starpā, tādējādi veicinot brīvas, demokrātiskas un godīgas vēlēšanas asociācijas dalībvalstīs un asociācijas darbības reģionā.

Latvijas CVK ACEEEO ir pārstāvēta kopš 1991.gada, un 2006.gadā ACEEEO ikgadējā konference ir notikusi arī Latvijā.

Vairāk par ACEEEO>>

 

12.09.2013.

CVK Informācijas nodaļa
Tālr. 67814899

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv