Teksta izmērs

A A

Jaunumi / Centrālā vēlēšanu komisija reģistrē parakstu vākšanai grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā

 

Centrālā vēlēšanu komisija reģistrē parakstu vākšanai grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā

 

Rīga, 27.novembris: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien reģistrēja parakstu vākšanai biedrības „Sargāsim mūsu bērnus!” sagatavoto likumprojektu „Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā”. CVK lēmums nozīmē, ka biedrība „Sargāsim mūsu bērnus!” tagad drīkst uzsākt parakstu vākšanu, lai iegūtu nepieciešamo vēlētāju atbalstu likumprojekta iesniegšanai Saeimā.

Atbilstoši likumam „Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” parakstu vākšanai jānotiek divās kārtās. Pirmajā kārtā biedrībai „Sargāsim mūsu bērnus!” 12 mēnešu laikā likumprojekta atbalstam jāsavāc ne mazāk kā 30 000 vēlētāju notariāli apliecinātu parakstu. Ja nepieciešamais parakstu skaits tiks savākts, CVK izsludinās nākamo parakstu vākšanas kārtu, kurā likumprojekta atbalstam vēlētāji varēs parakstīties pašvaldību noteiktajās parakstu vākšanas vietās Latvijā un ārvalstīs.

Likumprojektu būs iespējams iesniegt parlamentā, ja abās parakstu vākšanas kārtās to atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb 154 379 vēlētāji. Savukārt, ja parlaments šādā kārtībā iesniegto likumprojektu pieņems bez grozījumiem, tas stāsies spēkā. Pretējā gadījumā par likumprojektu būs jārīko tautas nobalsošana.

Biedrības „Sargāsim mūsu bērnus!” sagatavotais likumprojekts paredz papildināt Bērnu tiesību aizsardzības likuma 47. un 50.1 pantu, nosakot, ka bērnu izglītības un aprūpes iestādēs dzimumaudzināšanai jābūt balstītai uz Satversmes 110.pantu („Valsts aizsargā un atbalsta laulību – savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības. Valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības vai cietuši no varmācības.”), bērnu izglītības un aprūpes iestādēs ir jāaizliedz viendzimuma personu seksuālo un laulības attiecību popularizēšana un reklāma, kā arī jāaizliedz iesaistīt bērnu kā dalībnieku vai skatītāju pasākumos, kuru mērķis ir viendzimuma personu seksuālo un laulības attiecību popularizēšana un reklāma.

Ar likumprojekta „Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā” tekstu iespējams iepazīties CVK interneta vietnē www.cvk.lv sadaļā „Vēlētāju likumdošanas iniciatīvas”.

 

27.11.2013.

CVK Informācijas nodaļa
Tālr. 67814900

 

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija
Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67322688
Fakss: +371 67325251

e-pasts: cvk@cvk.lv