Teksta izmērs

A A

Vēlēšanas / Saeimas vēlēšanas / 12.Saeimas vēlēšanas

 

12.Saeimas vēlēšanas

Aktuāli

Vēlētāju aktivitāte

Vēlēšanu rezultāti

Ievēlētie 12.Saeimas deputāti

 Vēlēšanu rezultātu aprēķina piemērs (1.76 MB)

 Izdevums „12.Saeimas vēlēšanas. Rezultāti”
 Par katru kandidātu sarakstu nodoto derīgo vēlēšanu zīmju skaits vēlēšanu iecirkņos
 Deputātu kandidātu plusu un svītrojumu skaits vēlēšanu iecirkņos

 

2014.gada 4.oktobrī Latvijā notika 12.Saeimas vēlēšanas. Tajās piedalījās 58,85 procenti balsstiesīgo pilsoņu, bet iekļūšanai parlamentā nepieciešamos ne mazāk kā 5 procentus no nodoto balsu kopskaita ieguva sešas partijas un partiju apvienības – “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija, partija “Vienotība”, Zaļo un Zemnieku savienība, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Latvijas Reģionu Apvienība un No sirds Latvijai.

“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija 12.Saeimā ieguva 24 deputātu vietas, partija “Vienotība” – 23, Zaļo un Zemnieku savienība – 21, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” – 17, Latvijas Reģionu Apvienība – 8, bet No sirds Latvijai – 7 deputātu vietas.

12.Saeimas vēlēšanās tika saņemtas 912553 derīgas vēlēšanu aploksnes, kurās bija 906538 derīgas vēlēšanu zīmes. No visām derīgajām vēlēšanu zīmēm 565237 jeb 62,35 procenti vēlēšanu zīmju bija grozītas, t.i. tādas, kurās vēlētāji ar „+” bija atzīmējuši tos kandidātus, kuru ievēlēšanu īpaši atbalsta, vai svītrojuši tos kandidātus, kuru ievēlēšanu neatbalsta.

Balsot ar tukšu vēlēšanu aploksni 12.Saeimas vēlēšanās izvēlējās 2078 vēlētāji, kas veido 0,23 procentus no derīgo aplokšņu kopskaita. 97 vēlēšanu aploksnēs atrastas saplēstas vēlēšanu zīmes, 6 aploksnēs – cita vēlēšanu apgabala zīmes, bet 3834 vēlētāji aploksnē bija ievietojuši vairākas dažāda satura vēlēšanu zīmes. 

12.Saeimā ievēlēto deputātu saraksts>>

 

Vēlēšanu tiesības

Balsstiesības Saeimas vēlēšanās bija visiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā bija sasnieguši 18 gadu vecumu.

Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei nelieto vēlētāju reģistru. Balsotājus reģistrē vēlēšanu iecirknī, izdarot atzīmi vēlētāja pasē.

Vēlētāji, kuru rīcībā bija tikai personas apliecības, bet nebija derīgas pases vēlēšanās varēja piedalīties, kopā ar personas apliecību uzrādot personalizētu vēlētāja apliecību. Vēlētāja apliecību varēja saņemt bez maksas tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur ir izsniegta vēlētāja personas apliecība.

 

Balsošanas iespējas

Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi bija atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00. Balsot varēja jebkurā vēlētāja atrašanās vietai tuvākajā iecirknī Latvijā vai ārvalstīs.

Meklēt iecirkņus Latvijā kārtē>>

Meklēt iecirkņus ārvalstīs kartē>>

Ja nebija iespēju nobalsot vēlēšanu dienā, vēlētājs varēja nodot balsi glabāšanā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas - 1., 2. un 3.oktobrī.  Vēlēšanu iecirkņi, kur varēja nodot balsi glabāšanā, atradās pilsētās un novados, kuros bija vismaz 7500 balsstiesīgo. Pavisam bija 61 šāds iecirknis 39 pašvaldībās.

Vēlētāji, kuri uzturējās ārvalstīs, Saeimas vēlēšanās varēja piedalīties, balsojot vēlēšanu dienā kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem vai pa pastu. Pasta balsošanai bija jāpiesakās iepriekš, no 3. maija līdz 12.septembrim. Vairāk>>

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēja ierasties balsošanas telpās, šo vēlētāju aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji, varēja pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Balsošana atrašanās vietā bija jāpiesaka no 29.septembra līdz 4.oktobrim.

Saeimas vēlēšanās balsošana tika organizēta arī karavīriem, kuri pilda dienesta pienākumus starptautiskajās operācijās un vēlētājiem ieslodzījuma vietās.

  

Vēlēšanu iecirkņu saraksts

 Balss nodošanas glabāšanā vēlēšanu iecirkņi (285.75 KB)

 Balss nodošanas glabāšanā vēlēšanu iecirkņi Excel (59.50 KB)

 

Kandidātu saraksti

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 12.Saeimas vēlēšanām norisinājās no 2014.gada 16.jūlija līdz 5.augustam. Noteiktajā termiņā Centrālajā vēlēšanu komisijā tika iesniegti 13 partiju un partiju apvienību deputātu kandidātu saraksti. Visi iesniegtie saraksti atbilda Saeimas vēlēšanu likuma prasībām, un Centrālā vēlēšanu komisija tos ir reģistrējusi vēlēšanām.

Ar 12.Saeimas vēlēšanām reģistrētajiem kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem, priekšvēlēšanu programmām iespējams iepazīties šeit: http://sv2014.cvk.lv/saraksti/

 

* Foto:  R.Inkēns, Saeimas Kanceleja.

06.10.2014.

 

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv