Teksta izmērs

A A

Starptautiskā sadarbība / Notikumi / Moldovas CVK delegācijas vizīte Latvijā 2015.gada janvārī

 

Moldovas Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāvju vizīte Latvijā

No 2015.gada 22. līdz 25.janvārim pieredzes apmaiņas vizītē Latvijā uzturējās Moldovas Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Jurijs Čokans (Iurie Ciocan) un komisijas sekretārs Andrejs Volentirs (Andrei Volentir).

Vizītes ietvaros Moldovas CVK pārstāvji tikās ar Latvijas CVK priekšsēdētāju Arni Cimdaru, CVK locekļiem un darbiniekiem un pārrunāja vēlēšanu sarīkošanas aktualitātes Moldovā un Latvijā.

23.janvārī, Moldovas CVK priekšsēdētājs J. Čokans uzstājās ar priekšlasījumu "Moldovas Centrālās vēlēšanu komisijas pieredze vēlēšanu sarīkošanā. Darbības ar vēlētāju reģistru pēdējo vēlēšanu laikā", kurā iepazīstināja ar Moldovas vēlēšanu sistēmu un 2014.gada parlamenta vēlēšanās īstenoto vēlētāju tiešsaistes reģistrācijas pilotprojektu.

Latvijas CVK priekšsēdētājs A.Cimdars atzina, ka Moldovas pieredze, ieviešot vēlētāju tiešsaistes reģistrāciju, ir saistoša arī Latvijai. Šādas tehnoloģijas izmantošana ļautu Saeimas vēlēšanās un tautas nobalsošanās lietot vēlētāju reģistru, dodot iespēju balsošanā ērti piedalīties vēlētājiem, kuriem ir tikai personas apliecība, un vienlaikus paplašinātu iespējas balsot faktiskajai, nevis reģistrētajai dzīvesvietai tuvākajā iecirknī. Tomēr, lai gan tālejošais mērķis ir tiešsaistes vēlētāju reģistrācija vēlēšanu dienā, sākotnēji drošības apsvērumu dēļ šī balsošanas iespēja būtu izmēģināma iepriekšējās balsošanas laikā, uzskata A. Cimdars.

 

25.01.2015.

CVK Informācijas nodaļa
Tālr. 67814900

 

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv