Teksta izmērs

A A

Starptautiskā sadarbība / Notikumi / CVK pārstāvji piedalās pieredzes apmaiņas vizītē Moldovā

 

CVK pārstāvji piedalās pieredzes apmaiņas vizītē Moldovā

 

No 2013.gada 19. līdz 22.novembrim Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāvji uzturējās pieredzes apmaiņas vizītē Moldovā. Vizītes mērķis bija iepazīstināt ar Latvijas vēlēšanu administrēšanas pieredzi jautājumos, kuri aktuāli Moldovas Centrālajai vēlēšanu komisijai. Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas delegācijas sastāvā bija priekšsēdētājs Arnis Cimdars, priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Kamradzis, Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa un juriskonsulte Daiga Plūme.

Vizītes ietvaros Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāvji sniedza vairākas prezentācijas Moldovas Centrālās vēlēšanu komisijas locekļiem un darbiniekiem. A. Cimdars Moldovas kolēģiem pastāstīja par Latvijas pieredzi, izstrādājot un ieviešot elektronisko balsu skaitīšanas sistēmu vēlēšanu iecirkņiem. K. Kamradzis uzstājās ar prezentāciju „Interneta vēlēšanas Latvijā: iespējas un riski”. Informācijas nodaļas vadītāja K. Bērziņa klātesošos iepazīstināja ar prezentāciju „Komunikācijas stratēģijas un vēlēšanas: Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas pieredze”. Savukārt juriskonsulte D. Plūme referēja par tādiem tematiem kā "Politisko partiju finansēšanas un priekšvēlēšanu aģitācijas kampaņu tiesiskais regulējums Latvijā” un „Fizisko personu datu aizsardzība Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas datu bāzēs”.

Vizītes ietvaros notika arī Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāvju tikšanās ar Moldovas Centrālās vēlēšanu komisijas vadību, komisijas locekļiem un departamentu vadītājiem. Pēc Moldovas Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Jurija Čokana stāstītā komisijas prioritātes šobrīd ir vēlēšanu komisiju nodrošināšanu ar informācijas tehnoloģijām, fizisko personu datu aizsardzība, politisko partiju finansēšanas kontrole, adrešu precizēšanu Vēlētāju reģistrā u.c.

Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāvju pieredzes apmaiņas vizīti Moldovā finansiāli atbalstīja ANO Attīstības programma (UNDP), kuras viena no prioritātēm ir atbalsta sniegšana attīstības valstīm caurspīdīgu un demokrātisku vēlēšanu sekmēšanai.

 

CVK Informācijas nodaļa
Tālr. 67814900

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv