Teksta izmērs

A A

Starptautiskā sadarbība / Notikumi / Dalība EP Venēcijas komisijas un ES projektā Atbalsts demokrātijas stiprināšanai Kirgizstānā caur vēlēšanu reformām

 

Dalība EP Venēcijas komisijas un ES projektā "Atbalsts demokrātijas stiprināšanai Kirgizstānā caur vēlēšanu reformām"

No 2016.gada 13. līdz 15. jūnijam Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars kā vēlēšanu eksperts piedalījās Eiropas Padomes Venēcijas komisijas īstenotā un Eiropas Savienības finansētā projekta  “Atbalsts demokrātijas stiprināšanai Kirgizstānā caur vēlēšanu reformām” izpētes misijā Biškekā, Kirgizstānā.

No 2016.gada 13. līdz 15. jūnijam Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars kā Eiropas Padomes Venēcijas komisijas vēlēšanu eksperts piedalījās projekta  “Atbalsts demokrātijas stiprināšanai Kirgizstānā caur vēlēšanu reformām” izpētes misijā Biškekā, Kirgizstānā.

Projekta, kuru organizē Eiropas Padomes Venēcijas komisija, bet finansē Eiropas Komisijas, mērķis ir sniegt atbalstu Kirgizstānas Republikas amatpersonām vēlēšanu sistēmas pilnveidošanā, palīdzot īstenot vēlēšanu reformas atbilstoši Eiropas un starptautiskajiem standartiem, tādējādi veicinot vēlēšanu procesa caurspīdīgumu un stiprinot sabiedrības uzticību vēlēšanām.

Vizītes laikā izpētes grupai, kuras sastāvā bija arī A.Cimdars, notika tikšanās ar Kirgizstānas Centrālās vēlēšanu komisijas, Konstitucionālās tiesas pārstāvjiem, parlamenta deputātiem, kā arī EDSO Demokrātisko institūciju un cilvēktiesību biroja, ASV Starptautiskās attīstības aģentūras (USAID) un Starptautiskā vēlēšanu sistēmu fonda (IFES) pārstāvjiem.

Projekta ietvaros ir paredzēts pilnveidot Kirgizstānas Valsts iedzīvotāju reģistru un vēlētāju sarakstu administrēšanas sistēmu, uzlabot sūdzību iesniegšanas un izskatīšanas kārtību, sekmēt vietējo vēlēšanu novērotāju iesaisti, dažādot vēlētāju informēšanas kampaņas, izveidot Publisku vēlēšanu uzraudzības padomi, izstrādāt un apstiprināt Demokrātijas un vēlēšanu reformu stratēģiju.

 

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv