Teksta izmērs

A A

Starptautiskā sadarbība / Notikumi / 25. gadskārtējā ACEEEO konference un Ģenerālā asambleja Tirānā, Albānijā

 

25. gadskārtējā ACEEEO konference un Ģenerālā asambleja Tirānā, Albānijā

No 2016.gada 21. līdz 23.septembrim Tirānā, Albānijā, notika 25. gadskārtējā  Eiropas valstu vēlēšanu administratoru asociācijas (ACEEEO) konference un  Ģenerālā asambleja, kurā piedalījās Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars un priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Kamradzis.

ACEEEO konferences tēma bija “Vēlēšanu sistēmu un norises attīstība pēdējo 25 gadu laikā”. Konferencē bija iespēja gūt ieskatu, kā 25 gadu laikā attīstījušās vēlēšanu sistēmas un vēlēšanu kārtība ACEEEO dalībvalstīs, kādas ir galvenās vēlēšanu attīstības tendences, problēmjautājumi un labās prakses piemēri Eiropas un pasaules valstīs. 

Konferencē kopumā piedalījās 140 vēlēšanu profesionāļi no 40 valstīm, pārstāvot dažādas ar vēlēšanām saistītas institūcijas, vēlēšanu tehnoloģiju uzņēmumus un starptautiskas organizācijas.

Konferences darba kārtība, darba sesiju kopsavilkumi un dalībnieku prezentācijas pieejamas ACEEEO mājaslapā.

Gatavojoties 25.gadskārtējai ACEEEO konferencei, tika sagatavots un izdots arī izdevums “Development of Electoral Systems in Central and Eastern Europe since 1991” (“Vēlēšanu sistēmu attīstība Centrāleiropā un Austrumeiropā kopš 1991.gada”), kurā iekļauts arī Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja A.Cimdara raksts par vēlēšanu sistēmas attīstību Latvijā.

Savukārt viens no galvenajiem ACEEEO Ģenerālās asamblejas darba kārtības jautājumiem bija asociācijas Izpildpadomes vēlēšanas. Balsojuma rezultātā Izpildpadomē atkārtoti tika apstiprināti pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Moldovas un Polijas nacionālajām vēlēšanu iestādēm, bet pirmo reizi Izpildpadomē tika ievēlēti pārstāvji no Albānijas, Bulgārijas un Horvātijas nacionālajām vēlēšanu iestādēm. Latvijas Centrālo vēlēšanu komisiju ACEEEO Izpildpadomē nākamos trīs gadus turpinās pārstāvēt priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

 

CVK Informācijas nodaļa
Tālr. 67814900

*Foto ACEEEO

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv