Teksta izmērs

A A

Jaunumi / Starptautiskā vēlēšanu diena 2.februārī

 

Starptautiskā vēlēšanu diena 2.februārī

Rīga, 1. februāris: Rīt, 2.februārī,Eiropā atzīmēs Starptautisko vēlēšanu dienu. Starptautiski atzīmējamo dienu kalendārā šī diena iekļauta, lai atgādinātu, ka brīvas un demokrātiskas vēlēšanas ir vērtība, kuru dotās iespējas ir jānovērtē un atbildīgi jāizmanto.

Rīgā Starptautiskās vēlēšanu dienas ietvaros notiks Publisko tiesību institūta rīkotas juridiskās sarunas par vēlēšanām, kurās šogad, pašvaldību vēlēšanu gadā, iecerēts pārrunāt problēmjautājumus, kas saistīti ar pašvaldību vēlēšanu sarīkošanu, norisi un vēlētāju līdzdalību pašvaldības darbā.

Diskusijā piedalīsies Publisko tiesību institūta direktors, jurists Arvīds Dravnieks, kurš dalīsies pārdomās par vēlēšanu mērķiem, riskiem un blaknēm, Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars ar uzrunu par pašvaldību vēlēšanu nosacījumiem un Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvis Uldis Kronblūms ar pieredzes stāstu par iedzīvotāju iespējām līdzdarboties pašvaldību darbā.

Diskusija notiks Valsts administrācijas skolas telpās Raiņa bulvārī 4, Rīgā no plkst. 13.00 līdz 17.00. Dalība pasākumā ikvienam interesentam ir bez maksas.

Starptautiskā vēlēšanu diena Eiropā tiek atzīmēta kopš 2006. gada, un šīs tradīcijas aizsācēja ir Eiropas valstu vēlēšanu administratoru asociācija (ACEEEO), kuras pilntiesīga locekle kopš 1991. gada ir arī Latvijas Centrālā vēlēšanu komisija.

Plašāks apraksts par Starptautisko vēlēšanu dienu pieejams ACEEEO tīmekļa vietnē: http://www.aceeeo.org/en/projects/global-elections-day .

2.februāra sarunu par vēlēšanām programma pieejama šeit: https://www.cvk.lv/pub/public/31386.html

 

01.02.2017.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija
Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67322688
Fakss: +371 67325251

e-pasts: cvk@cvk.lv