Teksta izmērs

A A

Starptautiskā sadarbība / Notikumi / 7.starptautiskā vēlēšanu administratoru sanāksme Borjomi, Gruzijā

 

7.starptautiskā vēlēšanu administratoru sanāksme Borjomi, Gruzijā

2017.gada 27. un 28.februārī Borjomi, Gruzijā norisinājās Gruzijas Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) rīkotā 7. starptautiskā vēlēšanu administratoru sanāksme “Inovatīvi pakalpojumi un efektīvas vēlēšanu procedūras”, kurā piedalījās arī Latvijas CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars un priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Kamradzis.

Sanāksmes laikā dalībnieki pārrunāja tādas tēmasm, kā tehnoloģijas un vēlēšanas - laba prakse un pieredze, kas gūta, inovatīvie pakalpojumi, Eiropas standarti, ko piemēro inovatīviem pakalpojumiem vēlēšanu procesos un vēlēšanu administrācijas darbībā u.c.

A. Cimdars sanāksmē uzstāsies ar tēmu “Vēlēšanu elektroniskā vadība” (“Electronic Management of Election Administration”), kurā iepazīstināja ar Latvijas CVK pieredzi, ieviešot e-pārraudzību vēlēšanu iecirkņos.

Vēlēšanu administratoru sanāksmē Borjomi piedalījās arī vēlēšanu administratori no Albānijas, Afganistānas, Azerbaidžānas Baltrievijas, Bulgārijas, Indijas, Jordānijas, Latvijas, Lietuvas, Meksikas, Moldovas, Maldīvijas Republikas, Pakistānas, Rumānijas, Gruzijas, Dienvidkorejas, Ukrainas, Filipīnas, Kazahstānas un Kirgizstānas. Sanāksmē tika pārstāvētas arī vairākas starptautiskās organizācijas – Eiropas Valstu vēlēšanu administratoru asociācija (ACEEEO), Eiropas Padome, Starptautiskais vēlēšanu sistēmu fonds (IFES), ASV Nacionālais demokrātijas institūts (NDI), Starptautiskais republikāņu institūts (IRI) un citas.

Gruzijas Centrālā vēlēšanu komisija sanāksmi organizēja, sadarbojoties ar Starptautisko parlamentāro studiju centru (ICP) un Starptautisko vēlēšanu sistēmas fondu (IFES). Tikšanās ar vēlēšanu administratoriem un ekspertiem notiek katru gadu, lai pārrunātu labās prakses piemērus un vēlēšanu administrēšanas problēmjautājumus.

 

CVK Informācijas nodaļa
Tālr. 67814900

*Foto CEC

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv