Teksta izmērs

A A

Jaunumi / Vēl tikai nedēļu var mainīt vēlēšanu iecirkni

 

Vēl tikai nedēļu var mainīt vēlēšanu iecirkni

Rīga, 8. maijs: Vēl tikai nedēļu, līdz 16. maijam, iespējams mainīt vēlēšanu iecirkni 3. jūnija pašvaldību vēlēšanās. Tā kā pašvaldību vēlēšanās vēlētājiem ir tiesības balsot pašvaldībā, kur bija viņu reģistrētā dzīvesvieta 90 dienas pirms vēlēšanām vai kur vēlētājam pieder reģistrēts nekustamais īpašums, tad arī iecirkni iespējams mainīt savas pašvaldības ietvaros vai uz pašvaldību, kur vēlētājam pieder nekustamais īpašums.

Iecirkni var mainīt elektroniski, – izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes iecirkņa maiņas e-pakalpojumu, vai klātienē, iesniedzot pieteikumu jebkurā pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē.

Mainot iecirkni klātienē uz pašvaldību, kur vēlētājam pieder nekustamais īpašums, papildus jāuzrāda zemesgrāmata vai izziņa no Zemesgrāmatas par īpašuma piederību. Ja vēlētājam pieder kopīpašums ar laulāto, papildus īpašumtiesības apliecinošajam dokumentam jāuzrāda arī laulības apliecība. Šajā gadījumā iecirkni iespējams mainīt tikai klātienē, jo nepieciešams pārliecināties, ka īpašums iegūts laulības laikā un zemesgrāmatā nav atzīmes, ka īpašums ir laulātā atsevišķā manta.

Ja vēlētājs nezina, kurā iecirknī jābalso 3. jūnija vēlēšanās, to var uzzināt iecirkņa noskaidrošanas e-pakalpojumā, kas pieejams Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā  www.pmlp.gov.lv, vai pa Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999.

Vēlēšanu dienā, 3. jūnijā, iecirkņi balsotājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 22.00. Trīs dienas pirms vēlēšanām – 31. maijā, 1. un 2. jūnijā dažas stundas dienā varēs nobalsot arī iepriekš.

Vairāk informācijas par pašvaldību vēlēšanu kārtību www.cvk.lv .

08.05.2017.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija
Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67322688
Fakss: +371 67325251

e-pasts: cvk@cvk.lv