Teksta izmērs

A A

Jaunumi / Līdz 30.maijam var pieteikties novērot 3.jūnija pašvaldību vēlēšanas

 

Līdz 30.maijam var pieteikties novērot 3.jūnija pašvaldību vēlēšanas

Rīga, 10. maijs: Līdz30. maijam iedzīvotāji var pieteikties novērot 3. jūnija pašvaldību vēlēšanas, iesaistoties Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) projektā “Brīvprātīgie novērotāji”.

Dalībai projektā var pieteikties Latvijas iedzīvotāji no 16 gadu vecuma. Lai saņemtu novērotāja pilnvaru, pretendentiem CVK mājaslapā jāiepazīstas ar tiešsaistes mācību kursu „Pašvaldību vēlēšanas 2017” un jāaizpilda novērotāja pieteikums, izvēloties iecirkni, kurā novērot vēlēšanas. Pēc tam novērotājs e-pastā saņems pilnvaru, kas vēlēšanu iecirknī jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību.

Iedzīvotājiem, kuri pieteiksies dalībai projektā, vēlēšanu iecirknī būs iespēja novērot gan balsošanas norisi, gan balsu skaitīšanu.

Tiesības pilnvarot novērotājus pašvaldību vēlēšanās ir arī partijām, partiju apvienībām un vēlētāju apvienībām, kuras attiecīgajā pašvaldībā iesniegušas kandidātu sarakstus. Vēlēšanu novērotājus drīkst pilnvarot pašvaldību vēlēšanu komisijas, un tiesības novērot vēlēšanas ir arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. Vienlaikus jāievēro, ka vēlēšanu novērotāji nedrīkst būt attiecīgās domes vēlēšanu deputātu kandidāti.

Projektu “Brīvprātīgie novērotāji” CVK īsteno kopš 2010. gada Saeimas vēlēšanām, un projekta mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par vēlēšanām un vēlēšanu novērošanu, kā arī sekmēt vēlēšanu procesa caurspīdīgumu.

Tiešsaistes mācību kurss “Pašvaldību vēlēšanas 2017” pieejams https://www.cvk.lv/macibukurss.

 

10.05.2017.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija
Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67322688
Fakss: +371 67325251

e-pasts: cvk@cvk.lv