Teksta izmērs

A A

Jaunumi / CVK atstāj spēkā Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par trīs deputātu kandidātu svītrošanu

 

CVK atstāj spēkā Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par trīs deputātu kandidātu svītrošanu

 

Rīga, 13. maijs: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien atstāja spēkā Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumus, ar kuriem no Vislatvijas Sociāldemokrātu kustības “Par neatkarīgu Latviju!” kandidātu saraksta svītroti trīs kandidāti - Pāvels Suhlovs, Aidins Askerovs un Ināra Vilkaste.

CVK, iepazīstoties ar lietas materiāliem un uzklausot iesaistītās puses, secināja, ka P. Suhlovs un A. Askerovs no kandidātu saraksta svītroti, pamatojoties uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegto informāciju, kas liecina, ka abiem kandidātiem nav ne Latvijas, ne citas Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonības. Līdz ar to atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumam šīs personas nevar pieteikt par deputātu kandidātiem pašvaldību vēlēšanās, un viņi no kandidātu saraksta jāsvītro.

Savukārt par sarakstā pieteikto deputātu kandidāti I.Vilkasti ir saņemta Iekšlietu ministrijas Informācijas centra izziņa, ka kandidāte ir sodīta par smagu noziegumu un sodāmība nav dzēsta. Līdz ar to arī I.Vilkastei atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma noteikumiem nav tiesību kandidēt šā gada 3.jūnija pašvaldību vēlēšanās.

CVK lēmumu trīs darbdienu laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

 

13.05.2017.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija
Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67322688
Fakss: +371 67325251

e-pasts: cvk@cvk.lv