Teksta izmērs

A A

Jaunumi / Notiks atkārtota balsošana Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī

 

Notiks atkārtota balsošana Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī

Rīga, 9. jūnijs: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien izskatot saņemtās sūdzības par 3. jūnija pašvaldību vēlēšanu rezultātiem, atzina par pamatotu Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” deputāta kandidātes Ievas Arntes sūdzību par Ķekavas novada 785. vēlēšanu iecirkņa rezultātiem un izsludināja atkārtotu balsošanu šajā iecirknī 22. jūlijā.

Lēmums rīkot atkārtotu balsošanu Ķekavas novada 785. vēlēšanu iecirknī pieņemts, jo balsu skaitīšanas laikā vienā no vēlēšanu kastēm, kas tika izmatota vēlēšanu dienā, atradās par sešām derīgām aploksnēm vairāk nekā vēlētāju parakstu vēlētāju sarakstā, un sešas balsis ietekmē deputātu vietu sadalījumu starp kandidātu sarakstiem Ķekavas novada domes vēlēšanās.

Atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumam tiesības piedalīties atkārtotā balsošanā būs tiem Ķekavas novada vēlētājiem, kuri bija iekļauti attiecīgā iecirkņa vēlētāju sarakstā 3. jūnija vēlēšanās. Arī balsošana notiks par tiem pašiem deputātu kandidātu sarakstiem, kuri biji reģistrēti 3.jūnija vēlēšanām. Savukārt līdz atkārtotās balsošanas rezultātu spēkā stāšanās dienai domes darbs ir jānodrošina esošajai Ķekavas novada domei.

CVK šodien izskatīja arī vairākas citas sūdzības, kurās tika lūgts atcelt 38 Rīgas pilsētas vēlēšanu iecirkņu rezultātus, Jaunpils novada domes vēlēšanu rezultātus, Olaines novada domes vēlēšanu rezultātus, kā arī veikt vēlēšanu zīmju pārskaitīšanu Rīgas 153. vēlēšanu iecirknī, visos Olaines novada vēlēšanu iecirkņos un Kuldīgas novada Īvandes pagasta 554. vēlēšanu iecirknī.  Iepazīstoties ar iesniegto sūdzību saturu, uzklausot sūdzību iesniedzējus un vēlēšanu komisiju pārstāvjus, CVK pārējās sūdzības noraidīja.

CVK šīs dienas lēmumus par vēlēšanu rezultātiem trīs darbdienu laikā vēl var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā. Tiesai saņemtās sūdzības jāizskata septiņu dienu laikā, bet tiesas pieņemtais lēmums ir galīgs un vairs nav pārsūdzams. 

CVK šodien ir saņēmusi vēl vienu sūdzību par Rēzeknes domes vēlēšanu rezultātu atcelšanu. Šo sūdzību iesnieguši četru Rēzeknes domes deputātu kandidātu sarakstu pārstāvji – “Latvijas Krievu savienības” saraksta iesniedzējs Aleksandrs Kļimovs, “No sirds Latvijai” saraksta iesniedzējs Aivars Stikuts, “Latgales partijas”, Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, partijas “Vienotība” kandidātu saraksta iesniedzēja Līvija Plavinska un Latvijas Reģionu Apvienības, “Latvijas attīstībai”, Politiskās partijas “Alternative” kandidātu saraksta iesniedzējs Vjačeslavs Dubovskis.

Sūdzību par Rēzeknes domes vēlēšanu rezultātu atcelšanu plānots izskatīt CVK sēdē pirmdien, 12.jūnijā plkst.14.00. CVK sēde būs atklāta arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

 

09.06.2017.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija
Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67322688
Fakss: +371 67325251

e-pasts: cvk@cvk.lv