Teksta izmērs

A A

Jaunumi / Centrālā vēlēšanu komisija neatceļ Rēzeknes domes vēlēšanu rezultātus

 

Centrālā vēlēšanu komisija neatceļ Rēzeknes domes vēlēšanu rezultātus

Rīga, 12. jūnijs: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien noraidīja četru Rēzeknes domes vēlēšanu deputātu kandidātu sarakstu iesniegto sūdzību par 3.jūnija Rēzeknes domes vēlēšanu rezultātu atcelšanu. Iepazīstoties ar sūdzības saturu, uzklausot sūdzības iesniedzēju pārstāvi un Rēzeknes vēlēšanu komisijas ziņojumu, CVK secināja, ka sūdzībā minētie argumenti nav pamatoti un Rēzeknes domes vēlēšanu rezultāti nav atceļami. Vienlaikus daļa sūdzības satura attiecas uz iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem un priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, kuru izvērtēšana neietilpst CVK kompetencē.

Sūdzību par Rēzeknes domes vēlēšanu rezultātu atcelšanu CVK iesniedza “Latvijas Krievu savienības”, “No sirds Latvijai” kandidātu sarakstu iesniedzēji, kā arī “Latgales partijas”, Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, partijas “Vienotība” kandidātu saraksta un Latvijas Reģionu Apvienības, “Latvijas attīstībai”, Politiskās partijas “Alternative” kandidātu saraksta iesniedzēji.

CVK šodien neatbalstīja arī Latvijas Zaļās partijas deputātu kandidāta saraksta iesniedzēja Carnikavas novada domes vēlēšanās Roberta Raimo sūdzību par vēlēšanu zīmju pārskaitīšanu. Kā vienīgo argumentu vēlēšanu rezultātu pārskaitīšanai R.Raimo sūdzībā bija minējis apstākli, ka “Latvijas Zaļajai partijai līdz pārstāvībai Carnikavas novada domē pietrūkst tikai 23 balsu”. CVK ieskatā apstāklis, ka kādam sarakstam līdz iekļūšanai domē pietrūkst neliels balsu skaits, nav pietiekams arguments balsu pārskaitīšanai. Ņemot vērā, ka Latvijā vēlēšanās izmanto proporcionālo vēlēšanu sistēmu, šādi gadījumi nav nekas ārkārtējs, un pašvaldību vēlēšanās ir daudz pašvaldību, kur kādiem sarakstiem līdz pārstāvniecībai domē pietrūkst dažu desmitu balsis.

CVK šodien ir saņēmusi vēl vienu sūdzību par Olaines novada domes vēlēšanu rezultātu atcelšanu, kuras izskatīšana notiks ceturtdien, 15.jūnijā plkst. 10.00.

 

12.06.2017.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija
Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67322688
Fakss: +371 67325251

e-pasts: cvk@cvk.lv