Teksta izmērs

A A

Jaunumi / CVK noraida sūdzību par Olaines novada domes vēlēšanu rezultātu atcelšanu

 

CVK noraida sūdzību par Olaines novada domes vēlēšanu rezultātu atcelšanu

Rīga, 12. jūnijs: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien noraidīja Zaļo un Zemnieku savienības deputātu kandidātu saraksta iesniedzēja Olaines novadā Oskara Galandera sūdzību par 3. jūnija Olaines novada domes vēlēšanu rezultātu atcelšanu.

Sūdzības iesniedzējs prasību atcelt Olaines novada domes vēlēšanu rezultātus pamatoja ar to, ka pašvaldība nebija laicīgi publicējusi deputātu kandidātu sarakstus pašvaldības laikrakstā, Jāņupes ciema vēlētājiem ir bijusi apgrūtināta iespēja nokļūt vēlēšanu iecirknī un Olaines novada vēlēšanu komisijā darbojas četri šīs pašvaldības darbinieki.

Iepazīstoties ar sūdzības saturu, uzklausot sūdzības iesniedzēju, Olaines novada domes un Olaines novada vēlēšanu komisijas pārstāvjus, CVK secināja, ka sūdzībā minētajiem apstākļiem nav bijusi ietekme uz Olaines novada domes vēlēšanu rezultātiem un vēlēšanu rezultāti Olaines novadā nav atceļami.

CVK sēdē tika konstatēts, ka Olaines novada deputātu kandidātu saraksti un priekšvēlēšanu programmas pašvaldības laikrakstā tika publicētas 31. maijā, bet laikraksts novada iedzīvotājiem piegādāts 1. jūnijā. Savukārt CVK mājaslapā Olaines novada vēlētāji ar kandidātu sarakstiem un priekšvēlēšanu programmām varēja iepazīties kopš to reģistrēšanas aprīlī. Olaines novada domes deputātu kandidātu saraksti un priekšvēlēšanu programmas laicīgi bija publicētas arī pašvaldības mājaslapā, bet kopš 29. maija šie materiāli bija izvietoti arī Olaines novada vēlēšanu iecirkņos. Savukārt Jāņupes ciema vēlētājiem gan iepriekšējās balsošanas laikā, gan vēlēšanu dienā pašvaldība bija nodrošinājusi bezmaksas transportu nokļūšanai vēlēšanu iecirknī.

Tāpat arī arguments par Olaines novada vēlēšanu komisijas locekļu darba vietu nevar būt par pamatu vēlēšanu rezultātu apstrīdēšanai, jo pašvaldību vēlēšanu komisijas atbilstoši likumam ievēl attiecīgās pašvaldības dome, bet vēlēšanu komisijas locekļi savā darbībā ir neatkarīgi un, organizējot vēlēšanas, viņiem jāievēro vēlēšanu likums un CVK instrukcijas. Pierādījumi par to, ka Olaines novada vēlēšanu komisija nebūtu ievērojusi likumu vai nolaidīgi pildījusi savus pienākumus, netika gūti. Arī sūdzības iesniedzējs O. Galanders CVK sēdē apliecināja, ka pārkāpumi balsošanas organizēšanā vēlēšanu iecirkņos un balsu skaitīšanā Olaines novadā nav tikuši konstatēti.

CVK šodien pa pastu ir saņēmusi vēl vienu sūdzību, kurā Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” deputātu kandidāts Imants Liepiņš lūdz atcelt šā gada 8. jūnijā apstiprinātos Rīgas pilsētas domes vēlēšanu rezultātus. CVK sēde, kurā tiks izskatīta šī sūdzība notiks pirmdien, 19. jūnijā plkst.14.00.

 

15.06.2017.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija
Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67322688
Fakss: +371 67325251

e-pasts: cvk@cvk.lv