Teksta izmērs

A A

Jaunumi / Notiks CVK sēde, lai izvērtētu tiesas spriedumā konstatēto balsu pirkšanas gadījumu ietekmi uz mandātu sadalījumu 12.Saeimas vēlēšanās

 

Notiks CVK sēde, lai izvērtētu tiesas spriedumā konstatēto balsu pirkšanas gadījumu ietekmi uz mandātu sadalījumu 12.Saeimas vēlēšanās

Rīga, 22. oktobris: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir saņēmusi Latgales apgabaltiesas 20. jūnija spriedumu krimināllietā par vēlētāju balsu uzpirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās, kas stājies likumīgā spēkā šā gada 22. septembrī, un 23. oktobrī, notiks CVK sēde, lai izvērtētu spriedumā konstatēto balsu pirkšanas gadījumu ietekmi uz mandātu sadalījumu 12.Saeimas vēlēšanās.

Tiesas spriedumā atzīts par pierādītu, ka 12.Saeimas vēlēšanās ar naudu un dzeramo spirtu ir uzpirkti četri vēlētāji, lai viņi nobalsotu par “Saskaņas” sociāldemokrātiskās partijas kandidātu sarakstu Latgales vēlēšanu apgabalā un izdarītu atzīmi “+” pretim šī saraksta kandidātam Andrejam Elksniņam.

Atbilstoši Saeimas vēlēšanu likumam CVK piecu dienu laikā pēc notiesājoša sprieduma saņemšanas krimināllietā par vēlēšanu tiesību pārkāpumiem ir jālemj pārdalīt vai nepārdalīt mandātus starp attiecīgajās vēlēšanās reģistrētajiem kandidātiem.

Šis ir jau piektais tiesas spriedums krimināllietās par vēlētāju balsu uzpirkšanu Latgales vēlēšanu apgabalā 12.Saeimas vēlēšanās, kas stājies spēkā, tomēr līdz šim tiesā pierādīto uzpirkto vēlētāju balsu skaits nav sasniedzis matemātisko robežu, kas mainītu mandātu sadalījumu starp Latgales vēlēšanu apgabalā reģistrētajiem deputātu kandidātiem vai kandidātu sarakstiem. Iepriekšējos tiesas spriedumos bija pierādīta 66 vēlētāju balsu uzpirkšana par partijas “Vienotība” deputātu kandidātu sarakstu un deputātu kandidātu Dzintaru Zaķi.

CVK 23. oktobra sēdes sākums plkst. 14.00. Sēde notiks CVK biroja telpās Smilšu ielā 4, Rīgā un būs atklāta plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

 

22.10.2017.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900 

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv