Teksta izmērs

A A

Konferences un semināri / Konference “Latvijas parlamentārismam – 95: izaicinājumi vēlēšanu komisijām vakar, šodien, rīt” (2017)

 

Konference “Latvijas parlamentārismam – 95: izaicinājumi vēlēšanu komisijām vakar, šodien, rīt” (2017)

Atzīmējot Latvijas vēlēšanu komisiju izveidošanas un Saeimas vēlēšanu 95.gadadienu,6. oktobrī, Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā notika Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) un LU konference „Latvijas parlamentārismam 95: izaicinājumi vēlēšanu komisijām vakar, šodien, rīt”.

Konferencē savās pārdomās un zināšanās par dažādiem parlamentārisma un vēlēšanu apsektiem dalījās  Dainis Īvāns, kādreizējais Latvijas Tautas Frontes priekšsēdētājs, politologi, LU profesori Ivars Ījabs, Visvaldis Valtenbergs un Ilze Balcere, kā arī Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars. 

Konferencē tika aplūkotas tādas tēmas kā “Parlamentārisms – ceļš uz tautvaldību”, “Ko gaidām no deputātiem? Pārstāvniecības izpratne Latvijas vēlēšanu sistēmā”, “Internets un vēlēšanas: nozīmīgākie izaicinājumi”, “Populisma izpratne un loma Latvijas politikā. Populisms, populistiskās partijas un tautas griba”, “No gadsimtu mijas Latvijas simtgadei pretim: kā rēķināta tautas griba”.

Konferencē bija arī ekspertu diskusija “Vēlēšanu pieredze Latvijā, simtgadi sagaidot, un nākotnes izaicinājumā”. Šajā diskusijā piedalījās bijušais Saeimas priekšsēdētājs Alfrēds Čepānis,politologs, Latvijas Universitātes asociētais profesors Ivars Ījabs, juriste un vēlēšanu tiesību eksperte Inese Nikuļceva, Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova un politologs Filips Rajevskis.  Diskusiju vadīja Tiesību zinātņu pētniecības institūta valdes priekšsēdētājs, LU profesors Ringolds Balodis. 

 

Konferences video

https://www.youtube.com/watch?v=649BK0mODM8

Referāti un prezentācijas

 Populisma izpratne un loma Latvijas politikā. Populisms, populistiskās partijas un tautas griba (267.34 KB)  // Dr.sc.pol. Ilze Balcere, LU Sociālo zinātņu fakultāte

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv