Teksta izmērs

A A

Jaunumi / CVK aicina Saeimu piešķirt papildus līdzekļus pašvaldību un iecirkņu vēlēšanu komisiju atalgojumam

 

CVK aicina Saeimu piešķirt papildus līdzekļus pašvaldību un iecirkņu vēlēšanu komisiju atalgojumam

 

Rīga, 14. novembris: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) aicina Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju un Saeimas deputātus atbalstīt CVK sagatavoto pieprasījumu 2018. gada budžeta projektā 324 tūkstošu eiro apmērā, kas ļautu palielināt atalgojumu republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju darbiniekiem. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā šo jautājumu plānots skatīt rīt, 15.novembrī.

“Vēlos uzsvērt, ka papildus līdzekļi netiek prasīti CVK darbinieku, bet pašvaldību vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļu atalgojumam. Vēlēšanu laikā vēlēšanu komisijās Latvijā tiek nodarbināti turpat 10 000 cilvēku. Vēlēšanu sagatavošana - tas ir darbs gan vēlēšanu sestdienā, gan svētdienā, gan arī vairākas nedēļas pirms vēlēšanām. Vēlēšanu komisiju darbiniekiem nereti nākas atprasīties no pamatdarba, zaudējot samaksu, kā arī strādāt paaugstināta stresa apstākļos un naktī. Tāpēc, manuprāt, ir tikai samērīgi, ka cilvēki, kuri strādā, lai sarīkotu šo valstij tik nozīmīgo notikumu – demokrātiskas vēlēšanas – par savu darbu saņemtu arī cik necik adekvātu atalgojumu,” uzskata CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Pēdējo desmit gadu laikā strādājošo vidējā darba alga valstī ir pieaugusi par 50 procentiem, bet atalgojums šiem pašiem cilvēkiem, kad tie strādā iecirkņu komisijās – par 6 līdz 10 procentiem. Līdz ar to pašvaldības arvien biežāk sastopas ar grūtībām nokomplektēt vēlēšanu komisijas.

2017. gada sākumā, sadarbojoties CVK, Finanšu ministrijai un Saeimas atbildīgajām komisijām, tika pieņemti grozījumi Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumā. Tie paredz, ka atlīdzības apmēru pašvaldību vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām pārskata Ministru kabinets reizi četros gados iepriekšējā kalendārā gadā pirms kārtējām Saeimas vēlēšanām. Atalgojums pārskatāms, ņemot vērā Centrālās statistikas pārvaldes publicēto valstī strādājošo aizpagājušā gada mēneša vidējās darba samaksas apmēru un ekonomisko attīstību valstī.

Salīdzinājumam – pēdējās Saeimas vēlēšanās 2014. gadā stundas darba tarifa likme vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklim bija EUR 2,50, komisijas sekretāram – EUR 3,35, bet komisijas priekšsēdētājam – EUR 3,45. Ja Saeima atbalstīs CVK sagatavoto budžeta pieprasījumu, tad darba stundas likmi vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklim būs iespējams noteikt EUR 2,90 apmērā, komisijas sekretāram – EUR 3,80, bet komisijas priekšsēdētājam – EUR 4,10 apmērā. Savukārt plānotais vidējais darba stundu skaits Saeimas vēlēšanās iecirkņa komisijas priekšsēdētājam ir 93 stundas, sekretāram – 77, bet komisijas loceklim – 49 stundas.

13.Saeimas vēlēšanas notiks 2018. gada 6. oktobrī.

 

Vairāk, t.sk. ar papildu finansējuma aprēķinu vēlēšanu komisiju atlīdzībai 2018.gada Saeimas vēlēšanās iespējams iepazīties šeit: https://www.cvk.lv/pub/public/31880.html.

 

14.11.2017.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900 

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv