Teksta izmērs

A A

Jaunumi / 1.februārī Starptautiskā vēlēšanu diena

 

1. februārī - Starptautiskā vēlēšanu diena

Rīga, 31. janvāris: Ceturtdien, 1. februārī, Eiropā trīspadsmito reizi atzīmēs Starptautisko vēlēšanu dienu. Rīgā Starptautiskās vēlēšanu dienas ietvaros notiks Publisko tiesību institūta rīkotās un nu jau par tradīciju kļuvušās juridiskās sarunas par vēlēšanām. Šogad diskusijai izvēlēta tēma – “Latvijas vēlēšanu sistēmas izaicinājumi”.

Diskusijā piedalīsies Publisko tiesību institūta izpilddirektors Arvīds Dravnieks, politologs Filips Rajevskis, Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce, Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars un Tiesībsarga biroja juridiskā padomniece Santa Tivaņenkova. 

Starptautiskā vēlēšanu diena Eiropā tiek atzīmēta katru gadu februāra pirmajā ceturtdienā, un tās mērķis ir atgādināt, ka brīvas un demokrātiskas vēlēšanas ir vērtība, kuras dotās iespējas jānovērtē un atbildīgi jāizmanto. Starptautiskās vēlēšanu dienas tradīcijas aizsācēja 2006. gadā bija Eiropas valstu vēlēšanu administratoru asociācija (ACEEEO), kurā kopš 1991. gada ietilpst arī Latvijas Centrālā vēlēšanu komisija.

Starptautiskajai vēlēšanu dienai veltītais pasākums notiks Valsts administrācijas skolas telpās Raiņa bulvārī 4, Rīgā no plkst. 13.00 līdz 17.00. Dalība pasākumā ikvienam interesentam ir bez maksas. Vairāk par diskusiju iespējams uzzināt pasākuma Facebook lapā http://ej.uz/e17u.

Plašāka informācija par Starptautisko vēlēšanu dienu pieejama ACEEEO tīmekļa vietnē http://www.aceeeo.org/en/projects/global-elections-day .

 

31.01.2018.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900 

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv