Teksta izmērs

A A

13.Saeimas vēlēšanas / Balsošanas dokumenti

 

Balsošanas dokumenti

Balsošanas dokumenti 13.Saeimas vēlēšanās ir:

1)     derīga Latvijas pilsoņa pase,

2)     derīga Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID) kopā ar vēlētāja apliecību.

Kāpēc Saeimas vēlēšanās pase ir svarīga?

Saeimas vēlēšanās netiek lietoti iepriekš izveidoti vēlētāju saraksti. Vēlēšanu dienā vēlētājs drīkst doties balsot uz jebkuru vēlēšanu iecirkni, bet, lai nebūtu iespēja nobalsot vairākkārt, vēlētāja pasē iespiež spiedogu par dalību vēlēšanās.

Ja pasei beidzies derīguma termiņš

Ar pasi, kurai beidzies derīguma termiņš, piedalīties vēlēšanās nevar. Atjaunot pasi iespējams jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.

Pasi izsniedz 10 darba dienu laikā vai paātrinātā kārtībā – divu darba dienu laikā (neskaitot dokumentu iesniegšanas dienu).

Valsts nodeva par pases izsniegšanu 10 darba dienu laikā ir EUR 28,46, par izsniegšanu divu darbdienu laikā – EUR 56,91. Tālrunis uzziņām – 67219244. Vairāk par pases izgatavošanu www.pmlp.gov.lv

Kad nepieciešama vēlētāja apliecība?

Vēlētāja apliecība nepieciešama tikai tiem vēlētājiem, kuriem nav Latvijas pilsoņa pases, bet ir Latvijas pilsoņa personas apliecība.

Kur saņemt vēlētāja apliecību?

Vēlētāju apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās varēs saņemt no 2018. gada 25. septembra līdz 6. oktobrim tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur izsniegta personas apliecība.

Vai vēlētāja apliecību var saņemt citā PMLP nodaļā?

Vēlētāja apliecību var saņemt citā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, par šo vēlmi rakstiski informējot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi līdz 2018. gada 25. septembrim.

Ja vēlētājam ir drošs e-paraksts, pieteikumu var parakstīt un iesniegt arī elektroniski, nosūtot uz e-pastu pmlp@pmlp.gov.lv. Tāpat pieteikumu var iesniegt, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv sadaļā “Iesniegums iestādei” vai aizpildot iesniegumu PMLP nodaļā klātienē.

Vai par vēlētāja apliecības izgatavošanu jāmaksā?

Nē, vēlētāja apliecības izsniedz bez maksas. 

  Par vēlētāju apliecībām (3.86 MB)

 

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv