Teksta izmērs

A A

Jaunumi / CVK lems, vai reģistrēt parakstu vākšanai Latvijas Krievu savienības iesniegto likumprojektu

 

CVK lems, vai reģistrēt parakstu vākšanai Latvijas Krievu savienības iesniegto likumprojektu

 

Rīga, 2. marts: Pirmdien, 5. martā, notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kurā paredzēts lemt, vai reģistrēt parakstu vākšanai Latvijas Krievu savienības iesniegto likumprojektu “Likums par mazākumtautību izglītības iestāžu iekārtu Latvijā”.

Likumprojektu partija “Latvijas Krievu savienība” CVK iesniedza šā gada 22. janvārī, un atbilstoši likumam “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” CVK 45 dienu laikā – līdz 8.martam – ir jāpieņem lēmums par to, vai reģistrēt likumprojektu parakstu vākšanai, atteikt likumprojekta reģistrēšanu vai noteikt termiņu konstatēto trūkumu novēršanai. Atteikt likumprojekta reģistrāciju CVK var gadījumos, ja iniciatīvas grupa neatbilst likumā noteiktajām prasībām vai likumprojekts pēc formas vai satura nav pilnībā izstrādāts.

Lai izvērtētu iesniegto likumprojektu, CVK ir lūgusi atzinumus vairākām iestādēm, un atzinumi ir saņemti no Izglītības un zinātnes ministrijas, Tiesībsarga biroja, Tieslietu ministrijas un Saeimas Juridiskā biroja.

Ar iesniegtā likumprojekta tekstu un saņemtajiem atzinumiem iespējams iepazīties CVK mājaslapā www.cvk.lv sadaļā “Vēlētāju iniciatīvas” (https://www.cvk.lv/pub/public/31895.html).

CVK 5.marta sēde notiks pulksten 15.00 Smilšu ielā 4, Rīgā un būs atklāta arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

 

02.03.2018.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900 

 

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv