Teksta izmērs

A A

Jaunumi / Izlozēti 13.Saeimas deputātu kandidātu sarakstu numuri

 

Izlozēti 13.Saeimas deputātu kandidātu sarakstu numuri

 

 

 

 

 

 

Rīga, 10. augusts: Šodien Saeimas nama Sarkanajā zālē tika izlozēti 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuri. Izlozes rezultātā tika noskaidrots, ka kandidātu saraksti 13.Saeimas vēlēšanās piedalīsies ar šādiem numuriem:

 

Kandidātu saraksta nosaukums

Kandidātu saraksta numurs

“Latvijas Krievu savienība”

1

Jaunā konservatīvā partija

2

Rīcības partija

3

Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

4

“PROGRESĪVIE”

5

“Latvijas centriskā partija”

6

“LSDSP/KDS/GKL”

7

No sirds Latvijai

8

“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija

9

Attīstībai/Par!

10

Latvijas Reģionu Apvienība

11

“Latviešu Nacionālisti”

12

Jaunā VIENOTĪBA

13

Par Alternatīvu

14

Politiskā partija “KPV LV”

15

Zaļo un Zemnieku savienība

16

 

Kārtība, ka Saeimas deputātu kandidātu sarakstu numuri noskaidrojami Centrālās vēlēšanu komisijas rīkotā izlozē, ir noteikta Saeimas vēlēšanu likumā. Izlozē piedalās Saeimas vēlēšanām reģistrēto kandidātu sarakstu pārstāvji, kuri lozes velk kandidātu sarakstu reģistrēšanas secībā.

Vēlēšanu nosacījumi arī paredz izlozēto saraksta numuru nodrukāt uz vēlēšanu zīmēm blakus saraksta nosaukumam, un vēlēšanu zīmes izsniegšanai vēlētājiem sakārtot komplektos atbilstoši šai numerācijai. Tādējādi 13.Saeimas vēlēšanu zīmju komplektā, ko vēlēšanu iecirkņos saņems vēlētāji, augšējā būs “Latvijas Krievu savienības” vēlēšanu zīme, bet apakšējā – Zaļo un Zemnieku savienības vēlēšanu zīme.  Viena nosaukuma kandidātu sarakstam visos Saeimas vēlēšanu apgabalos ir viens un tas pats numurs. Izlozētos sarakstu numurus partijas un partiju apvienības parasti izmanto arī sava saraksta popularizēšanai priekšvēlēšanu laikā.

13.Saeimas vēlēšanas notiks 6. oktobrī. Ar vēlēšanām reģistrētajiem kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem un statistiku iespējams iepazīties 13.Saeimas vēlēšanu interneta vietnē, adresē https://sv2018.cvk.lv

 

10.08.2018.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv