Teksta izmērs

A A

Jaunumi / No 13.Saeimas kandidātu sarakstiem izsvītro septiņus kandidātus

 

No 13.Saeimas kandidātu sarakstiem izsvītro septiņus kandidātus

Rīga, 17. augusts: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien no 13.Saeimas deputātu kandidātu sarakstiem izsvītroja septiņus kandidātus, par kuriem bija saņemta Iekšlietu ministrijas Informācijas centra informācija, ka kandidāti neatbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām.

No 13.Saeimas kandidātu sarakstiem svītroti deputātu kandidāti Katrīna Brandala (“PROGRESĪVIE”, Kurzemes vēlēšanu apgabals), Edgars Krūmiņš (Latvijas Reģionu Apvienība, Rīgas vēlēšanu apgabals), Zigfrīds Laicāns (Par Alternatīvu, Rīgas vēlēšanu apgabals), Aivars Silinieks (Latvijas centriskā partija”, Rīgas vēlēšanu apgabals), Valdis Taupmanis (Par Alternatīvu, Rīgas vēlēšanu apgabals), Aivars Zablockis (Rīcības partija, Zemgales vēlēšanu apgabals) un Nikolajs Žeļezņakovs (Rīcības partija, Kurzemes vēlēšanu apgabals).

Četri deputātu kandidāti no sarakstiem svītroti, jo uz viņiem attiecināms Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojums, kas liedz vēlēšanās kandidēt personām, kuras sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, izņemot personas, kuras ir reabilitētas vai kurām sodāmība dzēsta vai noņemta, bet trīs kandidāti svītroti, jo uz viņiem attiecināms ierobežojums kandidēt vēlēšanās, ja persona Krimināllikumā paredzētā nodarījuma izdarīšanas laikā atradusies nepieskaitāmības stāvoklī, ierobežotas pieskaitāmības stāvoklī vai arī pēc noziedzīga nodarījuma izdarīšanas saslimusi ar psihiskiem traucējumiem, kas tai atņēmusi iespēju saprast savu rīcību vai to vadīt, un kurai sakarā ar to piemērots medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis vai arī lieta izbeigta bez šāda piespiedu līdzekļa piemērošanas.

Lēmuma pieņemšanu par vēl viena deputāta kandidāta Jevgēnija Sadovska (No sirds Latvijai, Rīgas vēlēšanu apgabals) svītrošanu CVK atlika līdz nākamajai sēdei, kas plānota otrdien, 21.augustā. Pēc deputāta kandidāta uzklausīšanas CVK vienojās, ka nepieciešams precizēt, vai kandidāta sodāmība tomēr nav dzēsta.

CVK lēmumus par deputātu kandidātu svītrošanu iespējams pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā triju darbdienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas.

 

17.08.2018.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv