Teksta izmērs

A A

Jaunumi / 21.augustā notiks Centrālās vēlēšanu komisijas sēde

 

21.augustā notiks Centrālās vēlēšanu komisijas sēde

Rīga, 20. augusts: Rīt, 21. augustā plkst. 16.00 notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kuras darba kārtībā iekļauts jautājums par “Latvijas Krievu savienības” 13.Saeimas deputātu kandidātes Vidzemes vēlēšanu apgabalā Tatjanas Ždanokas svītrošanu no kandidātu saraksta.

Par T.Ždanoku CVK rīcībā ir tiesas spriedums, kas apliecina, ka kandidāte ir darbojusies Latvijas Komunistiskajā partijā pēc 1991. gada 13. janvāra, un tāpēc uz kandidāti ir attiecināms Saeimas vēlēšanu likumā noteiktais kandidēšanas aizliegums. Tomēr, ņemot vērā Satversmes tiesas norādījumu katru šādu gadījumu izvērtēt individuāli, lai pārliecinātos, vai persona ar savu rīcību joprojām apdraud Latvijas valsts neatkarību un demokrātiskas tiesiskas valsts principus, CVK lūdza papildu informāciju Drošības policijai un Satversmes aizsardzības birojam.

Tāpat rītdienas CVK sēdē varētu tikt iekļauts jautājums par “No sirds Latvijai” deputātu kandidāta Rīgas vēlēšanu apgabalā Jevgēnija Sadovska svītrošanu no kandidātu sarakstiem, par kuru CVK rīcībā ir Iekšlietu ministrijas Informācijas centra ziņas, ka uz viņu attiecināms Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojums, kas liedz pieteikt par kandidātiem un Saeimā ievēlēt personas, kuras sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, izņemot personas, kuras ir reabilitētas vai kurām sodāmība dzēsta vai noņemta. Par J. Sadovska  svītrošanu CVK varētu lemt, ja līdz sēdei nesaņems papildu informāciju par to, ka kandidāta sodāmība ir dzēsta.

CVK 21. augusta sēde notiks Smilšu ielā 4, Rīgā un būs atklāta plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

 

20.08.2018.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900

 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv