Teksta izmērs

A A

Jaunumi / No 13.Saeimas kandidātu sarakstiem izsvītro arī No sirds Latvijai deputātu kandidātu

 

No 13.Saeimas kandidātu sarakstiem izsvītro arī "No sirds Latvijai" deputātu kandidātu

Rīga, 23. augusts: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien “No sirds Latvijai” deputātu kandidātu saraksta 13.Saeimas vēlēšanās izsvītroja Rīgas vēlēšanu apgabalā pieteikto kandidātu Jevgēniju Sadovski.

J.Sadovskis no saraksta svītrots, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Informācijas centra izziņu par to, ka uz kandidātu attiecināms Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojums, kas liedz vēlēšanās kandidēt personām, kuras sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, izņemot personas, kuras ir reabilitētas vai kurām sodāmība dzēsta vai noņemta. 

Lai gan J.Sadovskis CVK iepriekš bija informējis, ka Lielbritānijā, kur likuma pārkāpums izdarīts, viņa sodāmība esot dzēsta, līdz šodienai CVK nebija saņēmusi šo faktu apliecinošus dokumentus. Šādus dokumentus šodienas sēdē CVK nevarēja uzrādīt arī pats kandidāts.

Ņemot vērā to, ka J.Sadovskis bija pieteikts Rīgas vēlēšanu apgabalā, atlikt lēmuma pieņemšanu par kandidāta svītrošanu ilgāk nebija iespējams. CVK nekavējoties ir jāuzsāk Rīgas vēlēšanu apgabala zīmju drukāšana, lai tās laikus pagūtu piegādāt pasta balsošanas iecirkņiem ārvalstīs, kuriem zīmes tālāk jānosūta vēlētājiem, kuri pieteikušies balsot pa pastu.

J.Sadovskis bija pēdējais no deputātu kandidātiem, par kura svītrošanu no 13.Saeimas kandidātu sarakstiem, CVK bija jālemj. Pavisam no 13.Saeimas deputātu kandidātu sarakstiem CVK kopā izsvītrojusi 10 kandidātus.

13.Saeimas vēlēšanas notiks 6. oktobrī.

 

23.08.2018.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv