Teksta izmērs

A A

Jaunumi / No otrdienas sāks izsniegt vēlētāju apliecības 13.Saeimas vēlēšanās

 

No otrdienas sāks izsniegt vēlētāju apliecības 13.Saeimas vēlēšanās

Rīga, 21. septembris: No otrdienas, 25. septembra līdz 6. oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Vēlētāja apliecību izsniegs bez maksas, un tā jāizņem tajā PMLP nodaļā, kur izdota personas apliecība. Šī informācija ir norādīta uz personas apliecības. Ja vēlētāja apliecību ērtāk saņemt citā PMLP nodaļā, līdz 25. septembrim apliecības saņemšanas vietu vēl var mainīt, iesniedzot iesniegumu PMLP.

Vēlētājiem, kuriem ir tikai personas apliecība, vēlētāja apliecība nepieciešama īpašās vēlētāju reģistrācijas kārtības dēļ Saeimas vēlēšanās. Atšķirībā no pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanām Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei netiek lietoti iepriekš izveidoti vēlētāju saraksti, vēlētājus reģistrē, iespiežot spiedogu pasē. Tā kā personas apliecībā spiedogu iespiest nevar, tad, balsojot ar personas apliecību, iecirknī jāuzrāda arī vēlētāja apliecība, kurā iespiedīs spiedogu. Vēlētāja apliecība vēlēšanu iecirknī būs jāatdod vēlēšanu iecirkņa komisijai.

Vēlētājiem, kuriem ir abi personu apliecinošie dokumenti – gan pase, gan personas apliecība –, Saeimas vēlēšanās jābalso ar pasi.

Lai informētu par nepieciešamību izņemt vēlētāja apliecību, PMLP vēlētājiem, kuriem ir tikai personas apliecība uz viņu norādītajām e-pastu adresēm ir nosūtījusi informatīvu vēstuli. Papildus vēlētāju informēšanai par balsošanas dokumentiem CVK ir sagatavojusi informatīvo klipu un džinglu. Tāpat par vēlētāja apliecības saņemšanas kārtību var uzzināt, zvanot uz  CVK vai PMLP informācijas tālruņiem – 67049999 vai 67209400.

PMLP informācija liecina, ka vēlētāja apliecība 13.Saeimas vēlēšanās būs nepieciešama nedaudz vairāk kā 60 000 vēlētāju, kas veido 4 procentus no Latvijas balsstiesīgo pilsoņu skaita.

 

13.Saeimas vēlēšanas notiks 6. oktobrī. 

 

21.09.2018.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900

 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=o8RsuumoVdU

Informācija: https://www.cvk.lv/pub/upload_file/gbi_0.pdf

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv