Teksta izmērs

A A

Jaunumi / Saeimas vēlēšanu nedēļai sākoties, 1.oktobrī, notiks CVK un ĀM preses konference

 

Saeimas vēlēšanu nedēļai sākoties, 1.oktobrī, notiks Centrālās vēlēšanu komisijas un Ārlietu ministrijas kopīga preses konference

Rīga, 27. septembris: Sākoties 13.Saeimas vēlēšanu nedēļai, pirmdien, 1. oktobrī, plkst.11.00 Centrālā vēlēšanu komisija un Ārlietu ministrija aicina mediju pārstāvjus uz kopīgu preses konferenci “13.Saeimas vēlēšanas Latvijā un pasaulē”.

Preses konferencē piedalīsies Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars un Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa.

Preses konferencē informēsim par 13.Saeimas vēlēšanu sagatavošanu Latvijā un ārvalstīs, atgādināsim svarīgāko, kas jāņem vērā vēlētājiem, piedaloties vēlēšanās, informēsim par mediju iespējām novērot vēlēšanu norisi un balsu skaitīšanu vēlēšanu iecirkņos un kārtību, kādā tiks apkopoti un publicēti 13.Saeimas vēlēšanu rezultāti.

Preses konference notiks Ārlietu ministrijas preses konferenču zālē, 1. stāvā, K. Valdemāra ielā 3, Rīgā. Mediju pārstāvjus dalībai preses konferencē lūdzam pieteikties līdz piektdienas, 28. septembra, pulksten 16.00 Ārlietu ministrijas Komunikācijas grupā pa tālruni 67016272 vai e-pastu media@mfa.gov.lv.

 

Uzziņai

13. Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 6. oktobrī, 954 vēlēšanu iecirkņos Latvijā un 121 vēlēšanu iecirknī 45 valstīs. Vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika.

Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši 18 gadu vecumu. Vēlētāji var balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs pēc izvēles.

Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešama Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība kopā ar vēlētāja apliecību. Vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, vēlētāja apliecību var saņemt bez maksas tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā Latvijā, kur izsniegta vēlētāja personas apliecība.

13.Saeimas vēlēšanu iecirkņi dežūrrežīmā darbu sāks 1. oktobrī, kad visu nedēļu iecirkņos būs iespējams iepazīties ar priekšvēlēšanu programmām, kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem un balsošanas kārtību. Vēlēšanu iecirkņos Latvijā no 1. līdz 6. oktobrim iespējams pieteikt arī balsošanu atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī.

3., 4. un 5. oktobrī 58 vēlēšanu iecirkņos Latvijā dažas stundas dienā būs iespēja nodot balsi glabāšanā. Šo iespēju aicināti izmantot vēlētāji, kuri izceļo uz ārvalstīm īsi pirms vēlēšanām vai kuriem darba dēļ nebūs iespēju nobalsot kādā no vēlēšanu iecirkņiem vēlēšanu dienā.

Papildu informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā sadaļā "13.Saeimas vēlēšanas".

 

21.09.2018.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900

 
 
 

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv