CVK

Latvijā atklāj Eiropas vēlēšanu platformu www.soreizesbalsosu.eu

/pub/public/32350.html

Jaunumi / Latvijā atklāj Eiropas vēlēšanu platformu www.soreizesbalsosu.eu

 

 

Kopā ar Latvijas jauniešu viedokļu līderiem no Rīgas un reģioniem LATVIJĀ atklāta iniciatīva - gaidāmo EIROPAS vēlēšanu platforma www.soreizesbalsosu.eu -> FOTO & VIDEO.

- Latvijā atklāja iniciatīvu - Eiropas vēlēšanu platformu www.soreizesbalsosu.eu

- Eiropas vēlēšanas Latvijā notiks 2019. gada 25. maijā

- Eiropas vēlēšanās 2019 aicina ne vien balsot, bet jau tagad iesaistīties procesā. No Latvijas jau 238 brīvprātīgie!      

Patlaban platformā www.soreizesbalsosu.eu reģistrējušies un aktīvi iesaistījušies ap 84 300 eiropiešu no visām ES valstīm. Valstu TOP5 pēc iesaistes aktivitātes: Vācija, Slovēnija, Itālija, Spānija un Francija. No Latvijas pašlaik platformā reģistrējušies jau 238 brīvprātīgie, kuri gatavi kļūt par Eiropas vēstnešiem!  

“Kāpēc atklājam tagad - ~7 mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām Latvijā? Jo šoreiz Eiropas vēlēšanās aicinām ne vien balsot, bet jau tagad iesaistīties procesā. Proti, aicinām ne tikai izmantot tiesības un iespēju aiziet nobalsot 2019. gada 25 maijā, bet jau tagad kļūt par daļu no vēlēšanām, tajās iesaistoties pašam un iesaistot citus. Būtiski, lai tas nav emocionāls pēdējā brīža lēmums, bet gan pārdomāta izvēle, ņemot vērā gatavošanas laikā iegūtas zināšanas un uzkrāto pieredzi. Iesaisties & ieplāno!” aicina Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Atklāšanas pasākumā ar savu motivāciju iesaistīties dalījās jau par Eiropas vēlēšanu vēstnešiem Latvijā kļuvušie:

Kā iesaistīties iniciatīvā “Šoreiz es balsošu”?

1) Reģistrējies platformā soreizesbalsosu.eu

2) Izvēlies savu iesaistīšanās pakāpi!

- Būt lietas kursā par galvenajiem notikumiem un aktualitātēm jeb “turēt roku uz pulsa”, regulāri saņemot informāciju;

- Apmeklēt vēlēšanu tēmai veltītus pasākumus klātienē vai attālināti;

- Veidot savus projektus vai pasākumus, iesaistot citus, piemēram, lai diskutētu iemeslus, kāpēc ir svarīgi balsot? Kā Latvijā paaugstināt sabiedrības līdzdalību, t.sk., vēlēšanās? Kādi piemēri pierāda apgalvojumu: “Mana balss skaitās”?

- Pastāvīgi (individuāli vai organizācijas) līdz pat vēlēšanām var palīdzēt īstenot iniciatīvu tiešā sadarbībā ar Eiropas Parlamentu, reģionālā, nacionālā vai pat pārrobežu mērogā.

“Ceram, ka arī Latvijas iedzīvotājos nostiprināsies apziņa, ka mums Eiropa pieder tikpat ļoti, cik ikvienam citam eiropietim, un tie kļūs par aktīviem Eiropas vēlēšanu vēstnešiem. Tas ļaus iegūt jaunas un padziļinātas zināšanas, jaunu pieredzi, t.sk., vēlēšanu pieredzi, kā arī stiprināt izpratni un piederības sajūtu Eiropas Savienībai,” aicina Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Viņa arī atgādina, ka “Eiropas Parlaments ir Eiropas Savienības demokrātijas virzītājspēks, un mēs nevaram atļauties demokrātiju pieņemt par kaut ko pašsaprotamu, to ir jāsargā. Balsošana ir nozīmīga demokrātijas izpausme, un tajā ir tiesības un iespēja piedalīties ikvienam. Jo vairāk cilvēku balsos, jo Eiropas demokrātija kļūs spēcīgāka un leģitīmāka. Pasaulē, bez izņēmuma arī Eiropā šobrīd nav vienkārši laiki un izaicinājumu nav maz. Ar cerību uz labāku nākotni būs par maz - šoreiz mums visiem ir jāuzņemas atbildība par to. Pretēji iepriekšējām informatīvām un institucionālām vēlēšanām, šoreiz paļaujamies un “nododam” tās iedzīvotāju rokās - ne tikai balsot, bet iesaistīties vēlēšanu iniciatīvā “Šoreiz es balsošu” un kļūt par daļu no tām!”

 

 

Fakti* par Latvijas iedzīvotāju piederības sajūtu Eiropas Savienībai:

 

Eiropas vēlēšanas 2019 -> Nākamgad noslēgsies šī Eiropas Parlamenta (EP) sasaukuma 5 gadu pilnvaru termiņš. Pašlaik EP strādā 8 deputāti no Latvijas. Lai arī pēc Brexit (provizoriski 2019. gada martā) EP pašreizējo 751 vietā strādās 705 deputātu, no Latvijas arī turpmāk EP strādās 8 deputāti. Viņi visi pārstāvēs Latvijas iedzīvotāju intereses Eiropas likumdošanas procesā. 

Likumdošanas process ES -> EP un ES Padome (dalībvalstu ministri), kuras darbu pašlaik - 2018. gada otrajā pusē - vada Austrija (2015. gada pirmajā pusē vadīja Latvija), kopīgi pieņem ES likumus daudzās jomās. Šie likumi pēc tam ir pamats ES valstu nacionālajiem likumiem. Piemēram, Latvijā līdz pat 80% likumu balstīti uz ES lēmumiem. Lai arī Eiropas Komisija (EK) ir vienīgā Eiropas likumu iniciatore, EP var norādīt, kādi tiesību akti būtu vēlami, un prasīt EK, lai tā sagatavo likumdošanas priekšlikumus.

Vienuviet aktuālā info par Eiropas vēlēšanām 2019 medijiem

http://www.europarl.europa.eu/news/lv/press-room/elections-press-kit

Eiropas vēlēšanu 2019 mirkļbirkas: #ŠoreizEsBalsošu #EiropasVēlēšanas #EE2019

 

*Jaunākais EP Eirobarometra pētījums http://www.europarl.europa.eu/at-your-service/lv/be-heard/eurobarometer/parlemeter-2018-taking-up-the-challenge & Faktu lapa par Latviju http://www.europarl.europa.eu/at-your-service/files/be-heard/eurobarometer/2018/parlemeter-2018/national-factsheets/lv-lv-factsheet-parlemeter-2018.pdf

 

05.11.2018.

Signe Znotiņa-Znota
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā
+ 371 67085461; M. + 371 26440185
E. signe.znotina-znota@europarl.europa.eu

© Centrālā vēlēšanu komisija

Smilšu iela 4, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67322688

Fakss: +371 67325251
e-pasts:cvk@cvk.lv