2010.gada 2. oktobrī, sestdienā, Latvijā notika 10.Saeimas vēlēšanas. Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās bija balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā bija sasnieguši 18 gadu vecumu. Vēlēšanu iecirkņi balsotājiem bija atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00.

Saeimas vēlēšanās vēlētāju reģistrs netiek lietots, un vēlētāji drīkstēja balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī pēc izvēles. Lai piedalītos Saeimas vēlēšanās, vēlētājam bija nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase, kurā tika izdarīta atzīme par dalību vēlēšanās.

Vēlētāji Latvijā, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēja nobalsot vēlēšanu iecirknī, varēja pieteikties balsošanai savā atrašanās vietā.

10. Saeimas vēlēšanas tika organizētas arī ārvalstīs. Vēlētāji ārvalstīs vēlēšanās varēja piedalīties, vēlēšanu dienā balsojot jebkurā no  ārvalstīs izveidotajiem 64 vēlēšanu iecirkņiem, vai pa pastu.

Saskaņā ar Ārlietu ministrijas priekšlikumiem ārvalstīs bija izveidoti 24 vēlēšanu iecirkņi, kas organizēja balsošanu pa pastu. Pasta balsošanai vēlētāji ārvalstīs varēja pieteikties no  1.maija līdz 10.septembrim. 

Iespēja piedalīties 10.Saeimas vēlēšanās bija arī vēlētājiem, kuriem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums vai kuri izcieš ar brīvības atņemšanu saistītu sodu. Šiem vēlētājiem balsošana tika organizēta ieslodzījuma vietā.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 10.Saeimas vēlēšanām notika no š.g. 14.jūlija līdz 3.augustam. Ar 10.Saeimas vēlēšanām reģistrētajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, ziņām par kandidātiem un statistiku varat iepazīties sadaļā "Kandidātu saraksti, programmas".  

2010.gada 19.oktobrī Centrālā vēlēšanu komisija apstiprināja galīgos 10.Saeimas vēlēšanu rezultātus, saskaņā ar kuriem iekļūšanai parlamentā nepieciešamo 5% barjeru vēlēšanās bija pārvarējušas piecas partiju apvienības – „Vienotība”, politisko partiju apvienība „Saskaņas Centrs”, Zaļo un Zemnieku savienība, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" un partiju apvienība  „Par Labu Latviju”.

10.Saeimā „Vienotība” ieguva 33 deputātu vietas, politisko partiju apvienība „Saskaņas Centrs” – 29 deputātu vietas, Zaļo un Zemnieku savienība – 22 deputātu vietas, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” - 8 deputāta vietas un partiju apvienība „Par Labu Latviju” - arī 8 deputātu vietas.

Vēlētāju līdzdalība 10.Saeimas vēlēšanās bija 63,12 procenti. Vēlēšanās ārvalstīs piedalījās 30,46 procenti no ārvalstīs reģistrēto pilsoņu skaita. Iespēju nobalsot savā atrašanās vietā (mājās, slimnīcās, sociālās aprūpes namos, ieslodzījuma vietās) izmantoja 1,82 procenti balsstiesīgo.

Saeimas vēlēšanās balsotāju sarakstos bija ierakstīti 967 162 vēlētāji, vēlēšanās tika saņemtas 965 538 derīgas vēlēšanu aploksnes, kurās bija 944 841 derīga vēlēšanu zīme. No visām derīgajām vēlēšanu zīmēm 600 846 jeb 63,59 procenti vēlēšanu zīmju bija grozītas, t.i. tādas, kurās vēlētāji ar „+” bija atzīmējuši tos kandidātus, kuru ievēlēšanu īpaši atbalsta, vai svītrojuši tos kandidātus, kuru ievēlēšanu neatbalsta.

No visām vēlēšanu kastēs atrastajām vēlēšanu aploksnēm 20 697 aploksnes bija bez derīgām vēlēšanu zīmēm. Tajā skaitā 15 586 jeb 1,61 procents bija tukšas vēlēšanu aploksnes, 4933 vēlēšanu aploksnēs bija vairākas atšķirīga satura vēlēšanu zīmes, 8 aploksnēs – vēlēšanu zīmes no cita vēlēšanu apgabala, bet 170 aploksnēs atradās saplēstas vēlēšanu zīmes. 47 gadījumos vēlētāji aploksnēs bija ievietojuši vairākas vienāda satura vēlēšanu zīmes.