Kā nobalsot pa pastu 25. maija Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Pasta balsošanai varēja pieteikties:

Elektroniski paraksītu pieteikumu var sūtīt arī pa e-pastu pasts@cvk.lv

Vēršam uzmanību, tā kā Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju uzskaitei izmanto Vēlētāju reģistru un vēlētāju sarakstus, piesakoties balsošanai pa pastu nebija nepieciešams uzrādīt (nosūtīt) pasi, kā tas bija Saeimas vēlēšanās.

Ja pieteicāties balsošanai pa pastu no ārvalstīm

Balsošanas materiālus ierakstītā vēstulē uz pieteikumā norādīto adresi ārvalstīs vēlēšanu iecirkņa komisija balsošanai pa pastu izsūtīja no 2019. gada 27. līdz 30. aprīlim.

Saņemot vēlēšanu materiālus:

  1. No visām vēlēšanu zīmēm vajadzēja izvēlieties vienu - ar to kandidātu sarakstu, kura ievēlēšanu Eiropas Parlamentā atbalstījāt.
  2. Vēlēšanu zīmē ar “+” bija jāatzīmē tos kandidātus, kuru ievēlēšanu īpaši atbalstījāt un izsvītrojāt tos kandidātus, kuru ievēlēšanu neatbalstījāt. Vēlēšanu zīmē varēja neizdarīt arī nekādas atzīmes.
  3. Zīmi vajadzēja ievietot vēlēšanu aploksnē, un to aizlīmēt. 
  4. Vēlēšanu aploksni  vajadzēja ievietot reģistrācijas aploksnē un to aizlīmēt.
  5. Uz reģistrācijas aploksnes Jums vajadzēja uzlīmēt atbilstošas vērtības pastmarku.
  6. Reģistrācijas aploksni nekavējoties vajadzēja nosūtīt vēlēšanu iecirkņa komisijai balsošanai pa pastu - Smilšu ielā 4, Rīgā, LV-1050.
  7. Sūtījumam vēlēšanu iecirknī bija jāpienāk līdz balsu skaitīšanas uzsākšanai 2019. gada 25. maija plkst. 20.00 pēc Latvijas laika.

Der zināt!

Līdz 7. maijam varējāt reģistrēties arī balsošanai jebkurā no 44 vēlēšanu iecirkņiem ārvalstīs un piedalīties vēlēšanās klātienē. Šo iespēju varēja izmantot, ja nebijāt reģistrējies balsošanai pa pastu.