Eiropas Parlamenta vēlēšanās Centrālā vēlēšanu komisija aicināja Latvijas iedzīvotājus iesaistīties projektā "Brīvprātīgie novērotāji" un sekot līdzi vēlēšanu norisei un balsu skaitīšanai vēlēšanu iecirkņos.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlēšanu dienā, 25. maijā, bija sasniedzis vismaz 16 gadu vecumu, līdz 2019. gada 20. maijam varēja pieteikties par Centrālās vēlēšanu komisijas brīvprātīgo novērotāju.

 Lai iegūtu brīvprātīgā vēlēšanu novērotāja statusu, bija jāizpilda šādi nosacījumi

  1. Jāapgūst Centrālās vēlēšanu komisijas mācību kurss "Eiropas Parlamenta vēlēšanu kārtība". Nepieciešamais laiks kursa apguvei ir aptuveni 1 stunda.
  2. Mācību kursa noslēgumā jāizpilda neliels tests  (16 jautājumi) un jāaizpilda brīvprātīgā novērotāja reģistrācijas pieteikums, izvēloties vēlēšanu iecirkni, kurā vēlējāties novērot vēlēšanas. 

Pēc šo nosacījumu izpildes uz novērotāja reģistrācijas pieteikumā norādīto e-pasta adresi tika nosūtīta Centrālās vēlēšanu komisijas brīvprātīgā vēlēšanu novērotāja pilnvara.

Pilnvara bija sagatavota elektroniski un bija derīga bez paraksta. Tā bija  jāizdrukā un vēlēšanu iecirknī jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu (pasi vai personas apliecību).

Novērojot vēlēšanas varēja noderēt!