Rīgas domes vēlēšanās galīgos vēlēšanu rezultātus nosaka un apstiprina Rīgas pilsētas vēlēšanu komisija. Vēlēšanu rezultāti tika apkopoti un publiskoti Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļvietnē https://rd2020.cvk.lv. 

Republikas pilsētu domes un novada domes vēlēšanu likums paredz, ka vēlēšanu rezultāti Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijai jāizsludina ne vēlāk kā septiņu dienu laikā pēc vēlēšanām - līdz 2020. gada 5. septembrim.

Rīgas pilsētas vēlēšanu komisija Rīgas domes vēlēšanu rezultātus apstiprināja 2020. gada 29. augustā.

Piecu procentu barjeru iekļūšanai Rīgas domē pārvarēja un deputātu mandātus ieguva septiņi kandidātu saraksti - Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE""Saskaņa" sociāldemokrātiskā partijaJaunā VIENOTĪBANacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu ApvienībaPartija "Gods kalpot Rīgai""Latvijas Krievu savienība" un Jaunā konservatīvā partija. Ar domē ievēlētajiem deputātiem iespējams iepazīties šeit: https://rd2020.cvk.lv/pub/ieveletie-deputati.

Vēlēšanu rezultātu aprēķināšana

Kārtība, kādā aprēķināmi vēlēšanu rezultāti, lai noteiktu domē ievēlētos deputātus, ir aprakstīta Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma 41. pantā.

Deputātu vietu sadalē pašvaldībā nepiedalās tie kandidātu saraksti, kuri šīs pašvaldības vēlēšanās saņēmuši mazāk nekā piecus procentus no nodoto balsu kopskaita. Par nodoto balsu kopskaitu (vēlēšanās piedalījušos vēlētāju kopskaitu) uzskata derīgo vēlēšanu aplokšņu skaitu.

Lai sadalītu domes deputātu vietas starp kandidātu sarakstiem, piemēro šādu kārtību:

  1. nosaka par katru kandidātu sarakstu nodoto derīgo vēlēšanu zīmju skaitu;
  2. par katru kandidātu sarakstu nodoto vēlēšanu zīmju skaitu dala secīgi ar 1, 3, 5, 7 un tā tālāk, līdz dalījumu skaits ir vienāds ar kandidātu sarakstā pieteikto kandidātu skaitu;
  3. visus iegūtos dalījumus par visiem kandidātu sarakstiem sanumurē kopējā dilstošā secībā;
  4. deputātu vietas secīgi saņem tie kandidātu saraksti, kuriem atbilst lielākie dalījumi.

Izmēģini aprēķināt pašvaldību vēlēšanu rezultātus, izmantojot pašvaldību vēlēšanu rezultātu kalkulatoru.

Vēlēšanu rezultātu apstrīdēšana

Kandidātu sarakstu iesniedzējiem, kā arī pieteiktajiem kandidātiem ir tiesības gan vēlēšanu iecirkņa komisijas, gan Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu triju darbdienu laikā pēc tā pieņemšanas dienas apstrīdēt Centrālajā vēlēšanu komisijā. Centrālā vēlēšanu komisija lēmumu pieņem triju dienu laikā. Šo Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu triju darbdienu laikā arī var apstrīdēt, iesniedzot pieteikumu Administratīvajā apgabaltiesā. Apgabaltiesas pieņemtais lēmums ir galīgs un nav apstrīdams.