Iecirkņu darba laiks Rīgas domes vēlēšanu dienā, 29. augustā, bija no plkst. 7.00 līdz 22.00. 

Trīs dienas pirms vēlēšanām dažas stundas dienā varēja nobalsot iepriekš:

  • trešdien, 26. augustā, no plkst. 16.00 līdz 21.00,
  • ceturtdien, 27. augustā, no plkst. 9.00 līdz 16.00,
  • piektdien, 28. augustā, no plkst. 12.00 līdz 20.00.

Rīgas domes vēlēšanās bija iespēja balsot savā vai jebkurā citā vēlēšanu iecirknī. Sākotnēji katrs vēlētājs balsošanai bija reģistrēts iecirknī, kas atbilda vēlētāja deklarētajai dzīvesvietai Rīgā šā gada 31. maijā (90 dienas pirms vēlēšanu dienas).

Noskaidro savu iecirkni

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde līdz 30. jūlijam nosūtīja vēlētājam pa pastu uz vēlētāja deklarēto dzīvesvietas adresi Rīgā informāciju par to, kura iecirkņa vēlētāju sarakstā viņš iekļauts.

Savu iecirkni varēja arī noskaidrot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv, e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana ” vai pa Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni +371 67049999

Iecirkņa maiņa pirms vēlēšanām un reģistrēšanās balsošanai, ja Rīgā pieder nekustamais īpašums ilga no 30. jūlija līdz 15. augustam. 

Balsošana citā vēlēšanu iecirknī

Ja vēlēšanu dienā vai iepriekšējās balsošanas dienās nebūs iespējams doties uz savu iecirkņi, vēlētājam būs iespēja nobalsot jebkurā citā Rīgas vēlēšanu iecirknī. Balsojot citā vēlēšanu iecirknī, uzturēšanās laiks iecirknī būs ilgāks, jo būs jāgaida atbilde no vēlētāja iecirkņa, vai vēlētājs jau nav nobalsojis savā iecirknī un drīkst balsot citā iecirknī.

Ja vēlētājs nav reģistrēts attiecīgā iecirkņa vēlētāju sarakstā, vēlēšanu iecirkņa komisija parādīs, pie kura reģistratora ir iespējams veikt iecirkņa maiņu. Attiecīgais iecirkņa darbinieks tiešsaistes sistēmā pārliecināsies, ka persona ir vēlētājs un veiks vēlētāju sarakstā iekļauto ziņu elektronisku apmaiņu ar vēlēšanu iecirkni, kura sarakstā vēlētājs ir reģistrēts. Saņemot atbildi, ka vēlētājs nav nobalsojis savā iecirknī, vēlētājs tiks iekļauts izvēlētā iecirkņa sarakstā, pierakstīts atsevišķā balsotāju saraksta veidlapā un varēs balsot. Savukārt iecirkņa komisija, kuras vēlētāju sarakstā vēlētājs sākotnēji bija reģistrēts, svītros vēlētāju no vēlētāju saraksta.

Vēlētājam balsošana tiks atteikta un iecirkņa vēlētāju sarakstā vēlētāju neiekļaus, ja iecirkņa komisija, veicot ziņu elektronisku apmaiņu, saņems informāciju, ka vēlētājs jau ir nobalsojis.

Ja kādu iemeslu dēļ tiešsaistes datu apmaiņa starp iecirkņiem nebūs iespējama, vēlētāji varēs nobalsot reģistrācijas aploksnēs. Iecirkņa komisija vēlētāju reģistrēs atsevišķā balsotāju sarakstā, vēlētājam izsniegs ar attiecīgās iecirkņa komisijas zīmogu apzīmogotu reģistrācijas aploksni (uz kuras norādīs vēlētāja vārdu, uzvārdu, balsotāju saraksta lapas numuru un vēlētāja kārtas numuru lapā), vēlēšanu aploksni un vēlēšanu zīmju komplektu. Vēlētājs nobalsos likumā noteiktajā kārtībā, pēc tam vēlēšanu aploksne būs jāievieto reģistrācijas aploksnē, tā jaaizlīmē un jāiemet vēlēšanu kastē. Sistēmas darbībai atjaunojoties, iecirkņa komisija sistēmā pārliecināsies, vai vēlētājs jau nav reģistrēts citā iecirknī, veiks iecirkņa maiņu un atzīmēs, ka vēlētāja balss ir līdzskaitāma. Ja vēlētājs pa šo laiku, kamēr sistēma nedarbojas, būs nobalsojis citā iecirknī, tad balss, ko vēlētājs būs nodevis reģistrācijas aploksnē, tiks anulēta un nebūs līdzskaitāma.