Centrālā vēlēšanu komisija
Sarunu festivāls "LAMPA"

Arī šogad Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piedalīsies sarunu festivālā “LAMPA”, kur uzklausīsim ekspertu viedokļus par to, kādā virzienā vajadzētu attīstīties vēlēšanām, lai tās kļūtu pieejamākas un palielinātos iedzīvotāju aktivitāte. Aicinām visus interesentus 9. jūnijā plkst. 14:00 sekot līdzi diskusijai “Vēlēšanas 2.0 – skats nākotnē” tiešsaistē sarunu festivāla “LAMPA” vai CVK mājaslapā un sociālajos tīklos.

Vēlēšanas nodrošina ļoti svarīgu funkciju demokrātiskā valstī. Tā ir iespēja sabiedrībai paust savu viedokli un nostāju, iespēja ievēlēt savām vērtībām atbilstošos pārstāvjus un līdz ar to ietekmēt virzienu, kurā kā valsts dodamies. Tomēr vēlēšanu procesam ir jāattīstās kopā ar sabiedrību un tehnoloģijām, kuras paver jaunas iespējas un labākus risinājumus, bet nāk kopā arī ar jauniem riskiem.

Diskusijā kopā ar vēlētājiem, savas jomas ekspertiem un pārstāvjiem meklēsim atbildes par to, kā būtu jāizskatās vēlēšanu nākotnei, tehnoloģiju iespējām un riskiem, kā arī ko varam mācīties no kaimiņu valstīm.

Diskusijā piedalīsies:

  • Iveta Kažoka, PROVIDUS direktore un vadošo pētniece;
  • Inese Tauriņa, “Sabiedrības par atklātību - Delna” direktore;
  • Kārlis Podiņš, CERT.LV un NATO CCDCoE kiberdrošības eksperts;
  • Agnese Dāvidsone, PhD., Vidzemes Augstskolas rektore, asociētā profesore un vadošā pētniece;
  • Jānis Skrebelis, “Eiropas Latviešu jauniešu biedrības – Eiropas Jaunieši” valdes priekšsēdētājs;
  • Gustavs Kilbloks, 10. Jauniešu Saeimas Eiropas lietu komisijas līdzpriekšsēdētājs.