Eiropas Parlamenta vēlēšanas
CVK sēde 2023.gada 26.oktobris

Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) ceturtdien, 26.oktobrī, notika komisijas locekļu tikšanās ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) un Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) pārstāvjiem par elektroniskā tiešsaistes vēlētāju reģistra (ETVR) darbības nodrošināšanu 2024.gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām.

Tikšanās laikā, kas notika CVK kārtējās sēdes ietvaros, PMLP priekšniece Maira Roze, kā arī VRAA Elektronisko iepirkumu departamenta direktors Oļegs Fiļipovičs iepazīstināja Komisijas locekļus ar paveikto ETVR izveides jomā, kā arī nākotnes sadarbību IT vēlēšanu sistēmu izveides jomā, apliecinot, ka darbi šajā jomā notiek atbilstoši iepriekš noteiktajam grafikam.

CVK vadība jau iepriekš no PMLP, kā arī VRAA bija saņēmusi apliecinājumu, ka ETVR darbība uz EP vēlēšanām  tiks nodrošināta. ETVR ļaus iedzīvotājiem nobalsot jebkurā vēlēšanu  iecirknī pēc izvēles.

Paredzēts, ka 2024.gada februārī ETVR būs gatavs izmantošanai EP vēlēšanām, bet līdz 2024.gada 1.septembrim ETVR tiks pilnībā nodots VRAA pārvaldībā.

EP vēlēšanas  notiks 2024.gada 8.jūnijā.