Eiropas Parlamenta vēlēšanas
EP2024 vēlēšanu sarakstu izloze

Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) sēdē otrdien, 13.februārī, tika izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri.

Kandidātu sarakstu kārtas numuru izlozē piedalījās 16 politiskie spēki, kuriem CVK ir reģistrēti kandidātu saraksti Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Izlozes rezultātā noskaidrots, ka ar 1.kārtas numuru Eiropas Parlamenta vēlēšanās startēs “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija, ar 2.kārtas numuru - Jaunā konservatīvā partija, ar 3.kārtas numuru - Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, ar 4.kārtas numuru - “Latvija Pirmajā vietā”, ar 5.kārtas numuru - “Latvijas attīstībai”, ar 6.kārtas numuru - Centra partija, ar 7.kārtas numuru - Apvienība Jaunlatvieši, ar 8.kārtas numuru - ”, “Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija”, ar 9.kārtas numuru - “Progresīvie”, ar 10.kārtas numuru - Politiskā partija “Tautas varas spēks”, ar 11.kārtas numuru - Kustība “Par!”, ar 12.kārtas numuru - “Suverēnā vara”, ar 13.kārtas numuru - “Tauta. Zeme. Valsts.”, ar 14.kārtas numuru - Zaļo un zemnieku savienība, ar 15.kārtas numuru - “Jaunā Vienotība”, ar 16.kārtas numuru - Politiskā partija “Stabilitātei!”.

Ar kandidātu sarakstiem un partiju programmām var iepazīties CVK mājaslapā: Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024 (cvk.lv) 

Izloze notika Saeimas Sarkanajā zālē, Rīgā, Jēkaba ielā 11.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks 2024. gada 8. jūnijā.