Programmētājs pie datora

Vakar, 13. jūnijā, Ministru kabineta sēdē tika pieņemts VARAM ministra Māra Sprindžuka virzītais informatīvais ziņojums "Par 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanu nodrošināšanu un par turpmāko atbalstu vēlēšanu organizēšanā".

Informatīvais ziņojums satur risinājumu Elektroniskā tiešsaistes vēlētāju reģistra (ETRV) nodrošināšanā 2024. gadā gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kā arī iezīmē turpmāku vēlēšanu IT sistēmu ilgtermiņa attīstību. Kā iepriekš ziņots, ETRV nākamajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās turpinās nodrošināt Pilsonības un migrāciju lietu pārvalde (PMLP), kas nozīmē, ka vēlētāji varēs ērti balsot jebkurā iecirknī Latvijā. Kamēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) paspārnē atrodošā Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) pārņems no Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Vēlēšanu vadību sistēmas (VVS) un pēc nākamā gada vēlēšanām arī pilnībā ETVR no PMLP. Tāpat VRAA turpmāk nodrošinās šo sistēmu vienotu attīstību.

“Kopš pirmās dienas CVK jaunā vadība kopā ar visu komandu strādāja pie vēlēšanu IT sistēmu jautājuma atrisināšanas. Man ir patiess prieks redzēt, ka pēc četru mēnešu darba kopā ar Valsts Kanceleju, VARAM un iekšlietu ministriju esam nonākuši gan pie tā, lai ETVR būtu pieejams uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām, gan arī pie tā, lai mēs virzītos uz tiešām digitālas valsts pusi. Šis ir lielisks piemērs tam, ka valsts iestādes savā starpā sadarbojoties var panākt tiešam daudz,” stāsta CVK priekšsēdētāja Kristīne Saulīte.

Šis risinājums ļaus CVK turpināt kvalitatīvu darbu pie vēlēšanu organizēšanas, metodikas un likumdošanas iniciatīvām, kamēr tehniskos IT sistēmu jautājumus pilnībā pārņems VRAA. Visas puses turpinās ciešu sadarbību arī turpmāk, lai gan īstermiņā, gan ilgtermiņā nodrošinātu kvalitatīvas, drošas un vēlētājiem ērtas vēlēšanas.