Tiesības pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā (mājās, slimnīcā, sociālās aprūpes namā u.c.) par 10.Saeimas atlaišanu varēja tie vēlētāji, kuri tautas nobalsošanas dienā, 23.jūlijā, veselības stāvokļa dēļ nevarēja nobalsot vēlēšanu iecirknī, vai šo vēlētāju aprūpētāji.

Lai pieteiktu balsošanu atrašanās vietā, bija jāuzraksta iesniegums, kas no 2011.gada 13.jūlija līdz 23.jūlijam bija  jānogādā dzīvesvietai vai slimnīcai tuvākajā vēlēšanu iecirknī. Vēlēšanu iecirkņu darba laiks pirms tautas nobalsošanas dienas bija četras stundas dienā.

Iesniegumu vēlēšanu iecirknī drīkstēja nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona – radinieks, draugs, pastnieks, sociālās aprūpes darbinieks, kaimiņš. Vēlētāja uzticības persona iesniegumu vēlētāja vārdā varēja aizpildīt arī vēlēšanu iecirknī. Šajā gadījumā iesniegumā papildus norādīja vēlētāja uzticības personas vārdu un uzvārdu.

Iesniegumā bija jānorāda:

  1. vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods,
  2. iemesls, kāpēc nepieciešama balsošana atrašanās vietā,
  3. adrese, kur jāierodas vēlēšanu komisijai.
  4. iesniegumā ieteicams norādīt arī ēkas ārdurvju kodu, ja tāds ir un telefona numuru, pa kuru vēlēšanu komisija var sazināties ar vēlētāju problēmsituācijās.

Iesnieguma veidlapu iespējams izdrukāt šeit:

Iesniegumu drīkstēja rakstīt arī brīvā formā.

Svarīgi!

Pieteikt balsošanu dzīvesvietā varēja arī tautas nobalsošanas dienā, 23.jūlijā. Tomēr bija jāņem vērā, ka šajā gadījumā vēlēšanu komisijai obligāti bija jāizpilda tie iesniegumi, kurus tā saņēma tautas nobalsošanas dienā līdz pulksten 12.00. Pēc pulksten 12.00 saņemtie iesniegumi bija izpildāmi, ja vēlēšanu iecirkņa komisijas darbiniekiem bija iespējams ierasties vēlētāja atrašanās vietā līdz vēlēšanu iecirkņa slēgšanai, pulksten 22.00.

Balsošanas kārtība vēlētāja atrašanās vietā bija tāda pati kā vēlēšanu iecirknī. Balsojot bija jānodrošina aizklātums, kā arī nebija pieļaujama aģitācija. Ar vēlētāja atļauju balsošanu dzīvesvietā drīkstēja novērot novērotāji.