Gads
2013
Statuss
Parakstu vākšana noslēgusies

Pamatojoties uz 2013.gada 28.maijā saņemto biedrības "Latvija par latu" iesniegumu, Centrālā vēlēšanu komisija atbilstoši likumam "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" apstiprināja biedrības tiesības sākt parakstu vākšanu par ierosinājumu rīkot tautas nobalsošanu par 11.Saeimas atsaukšanu.

Atbilstoši spēkā esošajiem nosacījumiem parakstu vākšanas pirmajā kārtā biedrībai par šo ierosinājumu jāsavāc ne mazāk kā 10 000 vēlētāju notariāli apliecinātu parakstu, kas jāiesniedz Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Ja paraksti Centrālajā vēlēšanu komisijā tiks iesniegti Satversmē noteiktajos termiņos un parakstu pārbaude apliecinās, ka ierosinājumu atbalsta ne mazāk kā 10 000 balsstiesīgi pilsoņi, Centrālā vēlēšanu komisija izsludinās nākamo parakstu vākšanas kārtu. Tā notiks pašvaldību noteiktajās parakstu vākšanas vietās un ārvalstīs.

Ja abās parakstu vākšanas kārtās ierosinājumu rīkot tautas nobalsošanu par 11.Saeimas atsaukšanu atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju, tiks izsludināta tautas nobalsošana.

Latvijas Republikas Satversmes 14.pants nosaka tiesības ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu  nevar izmantot gadu pēc Saeimas sanākšanas, gadu pirms Saeimas pilnvaru beigām, Valsts Prezidenta pilnvaru pēdējo sešu mēnešu laikā, kā arī agrāk par sešiem mēnešiem pēc iepriekšējās tautas nobalsošanas par Saeimas atsaukšanu.