Eiropas Parlamenta vēlēšanas
Vēlēšanu urna

Kopumā 945 iecirkņos visā Latvijā pirmdien, 3.jūnijā, sāksies Eiropas Parlamenta vēlēšanu iepriekšējā balsošana.

Pirmdien, 3.jūnijā, nobalsot būs iespējams nobalsot no 8.00 līdz 13.00, ceturtdien, 6. jūnijā, no 16.00 līdz 20.00, bet piektdien, 7. jūnijā, no 13.00 līdz 18.00.

Tāpat no 3. jūnija līdz 8. jūnija plkst. 12.00 tiem balsstiesīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem veselības stāvoklis būtiski neļauj nokļūt vēlēšanu iecirknī Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā, būs iespēja pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā.  Balsošanai atrašanās vietā, piemēram, mājās jāuzraksta iesniegums, kurā jāuzraksta: vārds un uzvārds, personas kods, savs tālruņa numurs; sava adrese, daudzdzīvokļu mājai jānorāda ārdurvju kods.  Iesniegumu var rakstīt, izmantojot Centrālās vēlēšanu komisijas izveidoto anketu, vai arī brīvā formā. Uzrakstīto iesniegumu par balsošanu mājās var nodot tuvākajā vēlēšanu iecirknī. Iesniegumu var aiznest radinieks, kaimiņš, aprūpētājs vai cita uzticības persona. To var arī nosūtīt e-pastā savas pašvaldības vēlēšanu komisijai – tāds iesniegums jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu.

Eiropas parlamenta vēlēšanu diena Latvijā ir sestdien, 8.jūnijā, no plkst. 8.00 līdz 20.00.

Ar vēlēšanu kandidātu sarakstiem un programmām var iepazīties CVK mājaslapā:

https://epv2024.cvk.lv/kandidatu-saraksti

Vēlēšanu dienā 8.jūnijā Latvijā kopumā strādās 945 vēlēšanu iecirkņi, bet ārvalstīs – vēl 50. Ar vēlēšanu iecirkņu atrašanās vietām var iepazīties šeit:

Vēlēšanu iecirkņi

Neskaidrību gadījumā iedzīvotāji ir aicināti zvanīt uz CVK konsultatīvo tālruni: +37167049999

Savukārt, ja Ja tiek pamanīts kas aizdomīgs vai negodprātīgs, lūdzu, ziņot:

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiek reizi piecos gados pavasarī vai vasaras sākumā. Vēlēšanu periodu nosaka Eiropas Savienības Padome pēc apspriešanās ar Eiropas Parlamentu. Tuvākās Eiropas Parlamenta vēlēšanas gaidāmas 2024. gada 8. jūnijā. Šajās vēlēšanās Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura Eiropas Parlamentā jāievēlē deviņi deputāti. Tiesības piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu. Balsstiesīgo vēlētāju uzskaitei Eiropas Parlamenta vēlēšanās lieto vēlētāju reģistru. Balsstiesīgajiem pilsoņiem ir tiesības  balsošanai izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs bez iepriekšējas pieteikšanās.