5. jūlijā notiks seminārs par kandidātu sarakstu iesniegšanu 11. septembra vēlēšanām

Šā gada 5. jūlijā Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) rīkos tiešsaistes semināru par deputātu kandidātu sarakstu sagatavošanu un iesniegšanu 2021. gada 11. septembra Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanām.

Seminārā piedalīties aicināti partiju un partiju apvienību kandidātu sarakstu gatavotāji un iesniedzēji. Seminārā iepazīstinās ar tiesību aktos ietvertajām prasībām un nosacījumiem kandidātu sarakstu sagatavošanai un iesniegšanai un CVK lietojumprogrammu, kas izmantojama kandidātu sarakstu un tam pievienojamo dokumentu sagatavošanai. Tāpat semināra dalībnieki varēs uzdot sev neskaidros jautājumus un saņemt uz tiem atbildes.

Dalībai seminārā aicinām pieteikties līdz 5. jūlija plkst.12.00, nosūtot semināra dalībnieka vārdu, uzvārdu, e-pastu, tālruņa numuru, pārstāvētās partijas vai partijas apvienības nosaukumu uz e-pasta adresi seminari@cvk.lv. Seminārs plkst.15.00 notiks tiešsaistē, Webex platformā. Piekļuves saite semināra dalībniekiem tiks nosūtīta semināra dienā uz e-pastu, kas tiks norādīts piesakoties.

Lai iegūtu kandidātu saraksta gatavotāja piekļuves tiesības CVK lietojumprogrammai, kurā sagatavojami deputātu kandidātu saraksti, ir jāaizpilda pieteikuma forma, kas jāiesniedz attiecīgās pašvaldības vēlēšanu komisijai. Pēc tam, kad pašvaldības vēlēšanu komisija būs saraksta gatavotājam piešķīrusi sistēmas lietotāja tiesības, šim pārstāvim būs iespēja sākt kandidātu sarakstu sagatavošanu, kā arī pēc nepieciešamības pieslēgt lietojumprogrammai citus saraksta pārstāvjus, kuri būs iesaistīti kandidātu saraksta un tam pievienojamo dokumentu sagatavošanā.

Vēršam uzmanību, ka tiem sarakstu gatavotājiem, kuri bija reģistrējušies CVK kandidātu sarakstu lietojumprogrammā šā gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās, piekļuves tiesības tiks atjaunotas un atkārtoti pieteikties darbam ar sistēmu nav nepieciešams.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanām norisināsies no 19. jūlija līdz 28. jūlijam. Sarakstus var iesniegt reģistrēta politiskā partija, reģistrētu politisko partiju reģistrēta apvienība, divas vai vairākas reģistrēta politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētu politisko partiju reģistrētā apvienībā.

Ar biežāk uzdotajiem jautājumiem par deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanu iespējams iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv sadaļā “Vēlēšanas/Pašvaldību vēlēšanas/Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanas/Kandidātu saraksti”.

Nosacījumi deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanai un pieņemšanai noteikti Pašvaldības domes vēlēšanu likumā un Centrālās vēlēšanu komisijas 2021. gada 11. septembra Rēzeknes novada domes un Varakļānu novada domes vēlēšanu deputātu kandidātu sarakstu pieņemšanas instrukcijā.

CVK Informācijas nodaļa
tālr. +371 20237331