CVK izsludina 11. septembra Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanas

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien, 2021. gada 4. jūnijā, izsludināja Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanas, kas šajos divos vēlēšanu apgabalos notiks šā gada 11. septembrī.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā, 11. septembrī,  būs no pulksten 7.00 līdz 20.00. Vēlētāji varēs izmantot arī iespēju nobalsot iepriekš pirmdien, 6. septembrī, no plkst. 16.00 līdz 20.00, ceturtdien, 9. septembrī, no plkst. 9.00 līdz 16.00 un piektdien, 10. septembrī, no plkst. 13.00 līdz 20.00.

Arī Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī savā vēlēšanu apgabalā. Vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs.

Vēlētāji, kuriem ir balsstiesības pašvaldības vēlēšanās, bet kuri vēlēšanu laikā uzturas ārvalstīs, varēs pieteikties balsošanai pa pastu no ārvalstīm. Pasta balsošanai būs jāpiesakās iepriekš - no 2. augusta līdz 12. augustam.

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās būs Latvijas un  Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuri būs reģistrēti dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas  (šā gada 13. jūnijā) vai kuriem attiecīgajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums un kuri reģistrēsies balsošanai tajā. Mainīt vēlēšanu apgabalu, lai reģistrētos balsošanai pēc īpašuma atrašanās vietas, varēs no 2. augusta līdz 2. septembrim.

Savu vēlēšanu apgabalu un apgabala vēlēšanu iecirkņus vēlētāji varēs noskaidrot, sākot no 31. jūlija Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā internetā vai arī pa CVK uzziņu tālruni.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanām notiks no 19. jūlija līdz 28. jūlijam. Kandidātu saraksti jāiesniedz attiecīgi Varakļānu novada vēlēšanu komisijai vai Rēzeknes novada vēlēšanu komisijai.

Deputātu kandidātu sarakstus varēs iesniegt reģistrētas politiskās partijas, reģistrētu politisko partiju reģistrētas apvienības, kā arī divas vai vairākas reģistrētas politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētā politisko partiju apvienībā. Lai kandidētu Varakļānu novada domes vai Rēzeknes novada domes vēlēšanās, kandidātu saraksta iesniegšanas dienā deputāta kandidātam ir jāatbilst vismaz vienam no šiem nosacījumiem, - attiecīgajā pašvaldībā ir jābūt reģistrētai dzīvesvietai bez pārtraukuma pēdējos 10 mēnešus, ir jābūt šajā pašvaldībā nostrādājušam kā darba ņēmējam vai pašnodarbinātai personai vismaz pēdējos četrus mēnešus vai  ir jāpieder nekustamajam īpašumam attiecīgajā novadā.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods ilgs no vēlēšanu izsludināšanas dienas, 4. jūnijā, līdz vēlēšanu dienai – 11. septembrim.

Lai izpildītu Satversmes tiesas spriedumu, ar kuru tika noteikts, ka Varakļānu novada pievienošana Rēzeknes novadam neatbilst Satversmei, 2021. gada 1. jūnijā Saeima pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā un Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanu likumu, kas paredz, ka vēlēšanas šajos novados tiks rīkotas šā gada 11.septembrī. 

CVK Informācijas nodaļa
tālr. +371 20237331